دکتر جهانگیری از قطعه سوم پروژه آزاد راه اراک – خرم آباد بازدید کرد

معاون اول رییس جمهور از پروژه ملی آزادراه اراک – خرم آباد بازدید کرد و در جریان میزان پیشرفت فیزیکی این طرح قرار گرفت.

شناسه خبر: 78173 -

دوشنبه 12 خرداد 1393 - 14:03

دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (دوشنبه ) در جریان سفر به استان لرستان با حضور در شهر بیرانشهر از قطعه سوم پروژه آزاد راه خرم آباد – اراک بازدید کرد و با توضیحات مسئولین استان و پروژه در جریان میزان اعتبارات هزینه شده و برنامه زمانبندی تکمیل این طرح قرار گرفت.
پروژه آزاد راه اراک – خرم آباد یکی از بخش های مهمترین کریدورهای ترافیکی کشور است که علاوه بر نقش آن در جابه جایی بار و مسافر داخلی در طول کریدور ، جایگاه ویژه ای در واردات و صادرات و ترانزیت کالا دارد.
با احداث این آزاد راه اتصال بین آزاد راه اراک – سلفچگان – ساوه و خرم آباد – پل زال برقرار خواهد شد. آزاد راه اراک – خرم آباد از فاصله 15 کیلومتری جاده اراک – بروجرد حدفاصل پالایشگاه و پتروشیمی اراک شروع شده و پس از عبور از غرب شهر شازند و شرق شهر بروجرد در نهایت به جاده بروجرد – خرم آباد به فاصله حدود 10 کیلومتری شهرستان خرم آباد متصل می شود و طول کل این آزاد راه 135حدود کیلومتر است که با هزینه حدود 10 هزار میلیارد ریال به انجام خواهد رسید. با احداث این آزاد راه طول مسیر به میزان حدود 31 کیلومتر نسبت به مسیرهای موجود کاهش خواهد یافت.

شناسه خبر: 78173

- سفرهای داخلی

- معاون اول

فیلم مرتبط