هیات دولت روز یکشنبه در جلسه ای به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص دستورالعمل اجرایی بسته حمایت غذایی را مورد بحث و بررسی قرار داد .|>"> هیات دولت روز یکشنبه در جلسه ای به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص دستورالعمل اجرایی بسته حمایت غذایی را مورد بحث و بررسی قرار داد .|>" /> هیات دولت روز یکشنبه در جلسه ای به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص دستورالعمل اجرایی بسته حمایت غذایی را مورد بحث و بررسی قرار داد .|>" />

در جلسه روز یکشنبه هیات دولت بررسی شد؛

پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص دستورالعمل اجرایی بسته حمایت غذایی

هیات دولت روز یکشنبه در جلسه ای به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص دستورالعمل اجرایی بسته حمایت غذایی را مورد بحث و بررسی قرار داد .

شناسه خبر: 78134 -

يکشنبه 11 خرداد 1393 - 20:55

به موجب این دستورالعمل، در مرحله اول کلیه مستمری بگیران سازمان های حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی مشمول دریافت بسته حمایت غذایی می شوند. اعتبار پیش بینی شده برای هر نفر در هر مرحله از توزیع این بسته دویست هزار ریال و برای هر خانوار حداکثر یک میلیون و چهارصد هزار ریال تعیین شده است.
همچنین بر اساس بخشی از این دستورالعمل، توزیع شیر رایگان در طول سال تحصیلی 94-93 برای دانش آموزان دوره ابتدایی و دوره اول متوسط حداقل هفتاد نوبت با اختصاص مبلغ سه هزار میلیارد ریال مورد موافقت قرار گرفت.
هیات وزیران در آستانه ولادت با سعادت امام حسین(ع)، امام سجاد(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و همچنین روز پاسدار و روزجانباز، این اعیاد بزرگ را به ملت بزرگ ایران و عموم دلبستگان به خاندان رسالت(علیهم السلام) تبریک و تهنیت گفت.
همچنین به مناسبت سالروز قیام پانزده خرداد و سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) هیات وزیران ضمن گرامیداشت یاد امام راحل (ره) بر پیگیری آرمان های حضرت امام و رهنمودهای مقام معظم رهبری تاکید کرد و نسبت به شهدای پانزده خرداد ادای احترام نمود.
در ادامه جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب اعضای دولت رسید.
با تصویب هیات وزیران، مبلغ هفتاد میلیارد ریال اعتبار برای پروژه آبرسانی به شهرهای بافت، رابر و بزنجان در استان کرمان اختصاص یافت.
لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی (سمیک) از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات دولت بود.
همچنین لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ترکیه در مورد استفاده مشترک از دروازه های مرز زمینی به تصویب هیات وزیران رسید.

شناسه خبر: 78134

- جلسات

- معاون اول