دکتر روحانی در گفت‌وگو با خبرنگاران تأکید کرد:

نقش سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در رونق اقتصادی

رییس جمهوری پس از نشستی با معاونان و مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی درگفتگویی با خبرنگاران، با اشاره به اهمیت و ارزش حفظ میراث فرهنگی و افتخارات اسلامی و ملی کشورمان گفت: امسال با توجه به تلاش‌های همه بخش‌ها برای رونق اقتصادی از جمله کارآفرینی و اشتغال، نقش سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بسیار مهم است.

شناسه خبر: 77959 -

دوشنبه 5 خرداد 1393 - 13:45

دکتر حسن روحانی گفت: از نظر میراث فرهنگی و سابقه تمدنی این سرزمین و ملت، جهانیان می‌بینند که ایرانیان در طول هزاران سال تاریخ، دارای چه فرهنگ و سابقه و هنری بوده‌اند. در کنار مسائل فرهنگی می‌توانیم حرکت‌های تاریخی ملت ایران را به دنیا نشان دهیم.
رییس جمهوری افزود: علاوه براین، در بخش صنایع دستی در ایران توانمندی و هنرمندی بسیار زیادی وجود دارد و حدود دو میلیون نفر دراین زمینه مشغول به کار هستند و ما باید این کار را توسعه دهیم و زمینه‌ها و امکانات جدیدی دراین بخش فراهم کنیم.
دکتر روحانی گفت: دربخش صنایع دستی بانوان ما می‌توانند بخش بزرگی از این صنایع را درداخل خانه و درکنار ایفای وظیفه مادری، هم برای درآمد خودشان و هم برای کشور و هم برای صادرات انجام دهند.
رییس جمهوری افزود: تولید لباس های محلی که هنر فراوانی درآن وجود دارد می‌تواند بازار خوبی داشته باشد و دولت تلاش می‌کند حمایت‌های لازم را در این زمینه انجام دهد.
دکتر روحانی گفت: باید به بخش‌های موثر در زمینه جذب گردشگر بویژه گردشگر خارجی از جمله فرودگاه‌ها، قطارها، جاده‌ها و هتل‌ها توجه شود و اقدامات لازم برای تبلیغ و صدور ویزا انجام گیرد که دولت دراین زمینه فعال خواهد بود و باید بخش خصوصی در این زمینه سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهد.
رییس جمهوری تاکید کرد: ما در بسیاری از شهرها برای اقامت گردشگران خارجی هتل کم داریم و در هتل‌های برخی از شهرهای ما تا ماه‌های آبان و آذر اتاق ها برای گردشگران خارجی رزرو شده است.
دکتر روحانی افزود: در زمینه گردشگرانی که برای زیارت به ایران می‌آیند حجم خوبی داریم که امسال هم افزایش یافته است.
رییس جمهوری گفت: گردشگرانی که می‌آیند و اثار فرهنگی و طبیعت و میراث فرهنگی زیبای ایران را می‌بینند در دو ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حضورشان سه برابر شده و این حرکت مثبتی است که می‌تواند اشتغال هم ایجاد کند.
دکتر روحانی گفت: این سازمان می‌تواند هم در فرهنگ و هم در اقتصاد که امسال باید بیشتر مورد توجه باشد، فعال شود و دراجرای اقتصاد مقاومتی هم فعال باشد. ما می‌توانیم در سایه فعالیت این سازمان و بخش خصوصی هم برای جذب گردشگر، هم برای صادرات بیشتر صنایع دستی و اشتغال جوانان عزیز موفقیت‌های خوبی داشته باشیم.

شناسه خبر: 77959

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده