رییس جمهوری در مجمع اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی :

رسانه های اسلامی باید بت تبعیض و لذت گرایی را بشکنند

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز یکشنبه اعلام کرد: رسانه‌های اسلامی باید خود را برای یک نبرد فرهنگی عظیم در دنیای ارتباطات با کشورهای صنعتی و مدرن آماده کنند تا بتوانیم نسل امروز و فردا را حراست و بعثت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام را در دل جوانان، جاودانه سازیم.

شناسه خبر: 77928 -

يکشنبه 4 خرداد 1393 - 10:44

رییس جمهوری در هفتمین اجلاس مجمع اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی تصریح کرد برای این نبرد بزرگ تبلیغی باید به همه ابزارهای نو ارتباطی مجهز شویم.
دکتر روحانی اظهار داشت: دعوای اصلی ما با غرب بر سر آن است که غرب می‌خواهد مصرف‌گرایی و لذت‌گرایی را مسیر زندگی نسل جوان ما قرار دهد.
رییس جمهوری افزود: دنیای غرب نمی‌خواهد جهان اسلام در مسیر دستیابی به فناوری مدرن قرار گیرد. سلطه خود را در انحصاری کردن فناوری‌های مدرن می‌داند و به همین دلیل به بهانه‌های مختلف می‌خواهد جهان اسلام و در حال توسعه را با فاصله‌ای چند ساله عقب براند.
دکتر روحانی تاکید کرد: رسانه‌های اسلامی باید بت تبعیض و لذت‌گرایی را بشکنند.
رییس جمهوری با بیان اینکه امروز رسانه‌ها بر سبک زندگی افراد تاثیر می‌گذارند افزود: اگر نتوانیم با قدرت از فرهنگ خود صیانت کنیم، سبک زندگی در جوامع اسلامی به تدریج به سبک زندگی غربی مبدل می‌شود و بت‌های جدید بجای توحید بروز و ظهور می‌کنند که این جاهلیت برای دنیای اسلام فاجعه است.
نمایندگان 36 کشور جهان شامل مدیران و نمایندگان 300 شبکه رادیو و تلویزیونی و مؤسسه‌های تولیدی با شعار «رسانه‌های دیداری، صدای مقاومت و رویارویی با فتنه مذهبی» در این اجلاس شرکت دارند.
همزمان با این اجلاس، پنجمین بازار فیلم اسلامی و چهارمین نمایشگاه فناوری رسانه نیز گشایش یافت.

شناسه خبر: 77928

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار برگزیده