دکتر نهاوندیان تاکید کرد :

حمایت یکپارچه و رفع مشکلات برای حضور پرقدرت تیم ملی فوتبال در جام جهانی

دکتر محمد نهاوندیان در جلسه‌ای با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال و معاونین آنان به بررسی آخرین وضعیت آمادگی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای حضور در مسابقات جام جهانی فوتبال در برزیل پرداخت.

شناسه خبر: 77474 -

چهارشنبه 24 ارديبهشت 1393 - 13:28

رییس دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به عزم همگانی دولت و ملت برای پشتیبانی و حمایت از تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای حضور موفق در مسابقات جام جهانی فوتبال برزیل بر ضرورت تلاش مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال در جهت حل مشکلات، رفع حاشیه‌ها و از بین بردن دغدغه‌های کادر فنی و اعضای تیم ملی فوتبال تاکید کرد.
وی در این جلسه با بیان اینکه دولت و ملت ایران خواهان موفقیت تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات جام جهانی هستند، تاکید کرد: باید همگان از تیم ملی حمایت و پشتیبانی کرده و تلاش کنیم تا مشکلات این تیم هر چه سریعتر مرتفع شود.
دکتر نهاوندیان با اشاره به اهتمام دولت در جهت حل مشکلات تیم ملی تصریح کرد: موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در عرصه بزرگ بین‌المللی رقابت‌های جام جهانی آرزوی دولت و ملت ایران است.
رییس دفتر رییس‌جمهوری با بیان اینکه نباید اجازه دهیم حاشیه های کم اهمیت موجب تخریب روحیه تیم ملی و از بین رفتن نشاط در بین بازیکنان و کادر فنی شود ، گفت: رییس جمهوری و دولت مجدانه وضعیت تیم ملی را پیگیری می‌کنند و در این جهت تا زمان اعزام این تیم به برزیل مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال به صورت هفتگی شرایط آمادگی این تیم را به دفتر رییس جمهور گزارش کنند.
دکتر نهاوندیان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید از هیچ کمک و حمایتی در جهت موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی برزیل فروگذار نخواهد کرد، گفت: مسئولان ذیربط باید تمامی پشتیبانی‌های فنی‌، مالی و تدارکاتی این تیم را مهیا کنند، به گونه‌ای که تیم ملی فوتبال ایران هیچ گونه دغدغه‌ای در زمینه امکانات و پشتیبانی‌ها نداشته باشد.
رییس دفتر رییس‌جمهوری با اشاره به ضرورت اطلاع افکار عمومی از وضعیت تیم ملی کشورمان بر حمایت تمامی رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی به عنوان یار دوازدهم از این تیم تاکید و همگان را به تلاش در جهت تقویت روحیه تیم ملی فوتبال کشور تشویق کرد.
محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان نیز در این جلسه ضمن بیان گزارشی از وضعیت آماده‌سازی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای حضور در رقابت‌های جام جهانی فوتبال در برزیل از تشکیل ستاد ملی هماهنگی و حمایت از تیم ملی فوتبال ایران در وزارت ورزش و جوانان برای پشتیبانی و تامین امکانات مورد نیاز این تیم خبر داد و گفت: امروز همه ارکان وزارت ورزش و جوانان برای تدارک مفید و موثر تیم ملی فوتبال ایران بسیج شده‌اند.
گودرزی افزود: تیم ملی فوتبال ایران در این زمان برای ورزش ما اولویتی غیرقابل انکار است و به رغم برخی محدودیت‌های مالی، هر گونه حمایتی از تیم ملی در دستور کار وزارت ورزش و جوانان است و امیدوارم در جام جهانی برزیل بازیکنان و کادر فنی تیم ملی، شایستگی‌های فوتبال ایران را همراه با فرهنگ و منش پهلوانی ایرانیان به نمایش بگذارند.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه با بیان اینکه جام جهانی یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان است، با برشمردن اثرات مثبت اجتماعی این رقابت‌ها در کاهش بزه‌های اجتماعی، تصریح کرد: دراین مدت همه قومیت‌ها و همه سلایق گردهم می‌آیند و از زیبایی‌های این مسابقات که حاصل تلاش جمعی تمامی مجموعه فعال در عرصه ورزش است استفاده می‌برند. باید برای این موضوع فرهنگی – ورزشی در جهت معرفی شایسته هویت ایرانی، سیاست، فرهنگ و توسعه یافتگی اجتماعی کشورمان در نزد جهانیان برنامه داشته باشیم و حرکت ما در وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال توجه به همه جوانب بوده است.
در این جلسه همچنین علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال به تشریح روند اردوهای تیم ملی فوتبال ایران در کشورهای آفریقا و اتریش پرداخت و خواستار حمایت دولت از این تیم در جهت رفع مشکلات موجود در مسیر آمادگی حداکثری برای حضور در رقابت‌های جام جهانی شد.
کفاشیان گفت: انتظار مردم از تیم ملی در جام جهانی منطقی است و مجموعه کادر فنی و بازیکنان تیم ملی برای موفقیت و سربلندی نام ایران در جام جهانی تمامی تلاش خود را بکار می‌گیرند.
رئیس فدراسیون فوتبال افزود: مجموعه مدیریت کشور باید با حمایت‌های معنوی و مادی از فرصت جام جهانی برای افزایش همبستگی ملی و معرفی فرهنگ، تاریخ، سیاست و اخلاق خود به دیگران استفاده کند.

شناسه خبر: 77474

- دیدارهای داخلی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده