در جلسه امروز هیأت دولت:

لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی جاسک تصویب شد

هیأت دولت بعد از ظهر (یکشنبه) به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل جلسه داد و مهمترین مسائل کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شناسه خبر: 77226 -

يکشنبه 14 ارديبهشت 1393 - 21:17

در این جلسه لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی جاسک از سوی اعضای دولت به تصویب رسید و همچنین تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.
پرداخت یارانه نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی از جمله مواردی بود که در این جلسه تصویب شد.
همچنین با تصویب هیأت وزیران، به وزارت دادگستری اجازه داده شد تا نسبت به پاراف و امضای موقت موافقتنامه‌های استرداد مجرمین و انتقال محکومین به حبس بین دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و سریلانکا اقدام نماید.
صدور مجوز مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه معاضدت قضایی در امور مدنی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند نیز از دیگر مصوبات جلسه امروز هیأت دولت بود.
در ادامه این جلسه وزیر جهاد کشاورزی گزارشی در خصوص پدیده خشکیدگی درختان بلوط در جنگل‌های زاگرس، عوامل آن و راهکارهای پیشگیری، کنترل و مقابله با این پدیده به هیأت وزیران ارایه داد.
بر این اساس و با توجه به اهمیت جنگل‌های زاگرس در توسعه و تمدن غرب کشور و لزوم توجه به این موضوع، مقرر شد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور حمایت‌های لازم را به منظور اجرای طرح‌های مدیریت و احیای جنگل‌های زاگرس به عمل آورند.
همچنین در راستای پایداری جنگل‌های زاگرس، مقرر شد توسعه جنگل کاری اقتصادی مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرد.

شناسه خبر: 77226

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده