در جریان سفر رییس جمهوری به عمان صورت گرفت:

امضای 2 تفاهم‌نامه همکاری میان ایران و عمان

در جریان سفر رییس جمهوری به کشور عمان دو تفاهم‌نامه همکاری در زمینه کار و اشتغال و گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و نیز انتقال گاز از رودان هرمزگان به عمان به امضای وزرای دو کشور رسید.

شناسه خبر: 75917 -

چهارشنبه 21 اسفند 1392 - 20:21

تفاهم‌نامه همکاری در زمینه کار و اشتغال و گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که توسط وزیر نیروی کار سلطنت عمان و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران امضا شد، زمینه همکاری برای دو کشور در حوزه بازار کار و توسعه مهارت را فراهم می‌کند که بر اساس آن دو کشور در زمینه تبادل مقررات، برنامه‌ها، تحقیقات، تجارب و اطلاعات درباره بازار کار و اشتغال، برگزاری دوره‌های آموزشی با هدف ارتقای بهره‌وری نیروی کار، استفاده از توان یکدیگر در زمینه کار و اشتغال همکاری خواهند کرد.
بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده در مورد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیز دو کشور در زمینه تبادل مقررات، برنامه‌ها، تجارب و اطلاعات پیرامون آموزش فنی و حرفه‌ای، دیدارهای کارشناسان و اعضای هیأت‌های آموزشی و علمی به منظور آگاهی و استفاده از امکانات دو کشور در زمینه آموزش فنی و حرفه‌ای، برگزاری کنفرانس‌ها و مسابقات مهارت مشترک و کارگاه‌ها و نمایشگاه‌ها برای کارآموزان و تهیه برنامه‌های مشترک آموزش برای آنها و سایر موضوعات مرتبط که به تأیید کارشناسان دو کشور برسد، همکاری خواهند کرد.
بر اساس این تفاهم‌نامه هیأت‌های آموزشی و علمی عمانی و مدیران و مربیان مراکز فنی و حرفه‌ای این کشور در جمهوری اسلامی ایران آموزش‌های مهارتی لازم را دریافت خواهند کرد.
همچنین در جریان سفر رییس جمهوری و هیأت عالی رتبه ایران به عمان تفاهم‌نامه‌ای جهت انتقال گاز از رودان هرمزگان به کشور عمان به امضای وزرای نفت ایران و عمان رسید که مطابق این قرارداد مقرر شد سالانه 10 میلیارد متر مکعب گاز از طریق رویان در هرمزگان به منطقه سوها در عمان منتقل شود.

شناسه خبر: 75917

- سفرهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده