معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تشریح برنامه دولت جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای جایگاه و توانمندسازی زنان در بخش‌های مختلف گفت: در حوزه سلامت 97 درصد زنان از زایمان ایمن بهره‌مند هستند و مرگ و میر مادران به 22 مادر در هر صد هزار تولد زنده رسیده و سن امید به زندگی در ایران اکنون به 74 سال برای زنان رسیده است.|>"> معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تشریح برنامه دولت جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای جایگاه و توانمندسازی زنان در بخش‌های مختلف گفت: در حوزه سلامت 97 درصد زنان از زایمان ایمن بهره‌مند هستند و مرگ و میر مادران به 22 مادر در هر صد هزار تولد زنده رسیده و سن امید به زندگی در ایران اکنون به 74 سال برای زنان رسیده است.|>" /> معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تشریح برنامه دولت جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای جایگاه و توانمندسازی زنان در بخش‌های مختلف گفت: در حوزه سلامت 97 درصد زنان از زایمان ایمن بهره‌مند هستند و مرگ و میر مادران به 22 مادر در هر صد هزار تولد زنده رسیده و سن امید به زندگی در ایران اکنون به 74 سال برای زنان رسیده است.|>" />

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در سازمان ملل:

یکی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید اهتمام به حفظ سلامت و انسجام خانواده است

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تشریح برنامه دولت جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای جایگاه و توانمندسازی زنان در بخش‌های مختلف گفت: در حوزه سلامت 97 درصد زنان از زایمان ایمن بهره‌مند هستند و مرگ و میر مادران به 22 مادر در هر صد هزار تولد زنده رسیده و سن امید به زندگی در ایران اکنون به 74 سال برای زنان رسیده است.

شناسه خبر: 75845 -

سه شنبه 20 اسفند 1392 - 12:48

شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در دومین سخنرانی خود در پنجاه و هشتمین کمیسیون مقام زن در سازمان ملل، با اشاره به چالش‌ها و دستاوردهای اجرای اهداف توسعه هزاره برای زنان و دختران اظهارداشت دولت جمهوری اسلامی ایران در برنامه توسعه پنج ساله برای 2015 – 2010، توانمندسازی زنان را از طریق همکاری و همدلی میان بخشی در سطح دولت و البته در کنار همکاری با نهادهای برخاسته از جامعه مدنی تضمین کرده است.
وی افزود: رویکرد اصلی برنامه‌های توسعه در ایران و بویژه دولت اعتدال‌گرای تدبیر و امید مبتنی بر حفظ سلامت و انسجام خانواده به موازات توانمندسازی اجتماعی – سیاسی و اقتصادی زنان می‌باشد تا با ایجاد موازنه میان نقش‌های چند گانه زنان، آنان را در کارآمدی و تأثیرگذاری حداکثری در خانواده و جامعه یاری رساند. البته میزان پیشرفت جمهوری اسلامی ایران همانند سایر کشورهای جهان در شاخص‌های مختلف اهداف توسعه هزاره به یک اندازه نبوده است.
مولاوردی اضافه کرد: در زمینه پوشش تحصیلی دختران در سطوح ابتدایی و آموزش عالی ایران پیشرفت‌های چشمگیری داشته است. در حوزه سلامت، 97 درصد زنان از زایمان ایمن بهره‌مند هستند و مرگ و میر مادران به 22 مادر در هر صد هزار تولد زنده رسیده و سن امید به زندگی در ایران اکنون به 74 سال برای زنان رسیده است.
وی در خاتمه تأکید کرد هیأت جمهوری اسلامی ایران، ضمن اشاره به اهمیت همکاری‌های بین‌المللی در دستیابی به توسعه پایدار بر این باور است که چشم‌انداز ،اهداف و راهبردها در این زمینه باید به نحوی شناسایی شود که قابلیت فراهم آوردن راه حلی جامع را داشته باشد. همان راه حلی که توسط همه ایجاد شده و برای همگان کاربردی باشد.
پنجاه و هشتمین اجلاس کمیسیون مقام زن از نوزدهم در مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک گشایش یافت و تا بیست و نهم اسفند ماه جاری ادامه خواهد داشت. نمایندگان دولت‌های عضو کمیسیون مقام زن، ارکان ملل متحد و سازمان‌های غیردولتی از تمامی نقاط جهان در این اجلاس حضور خواهند داشت.

شناسه خبر: 75845

- دیدارهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده