رییس جمهوری در همایش ملی روز بزرگداشت شهدا:

جهاد، مقاومت و ایستادگی بخشی از هویت یک ملت است

رییس جمهوری صبح امروز (دوشنبه) در همایش ملی روز بزرگداشت شهدا، با اشاره به نقش فداکاری‌ها و دلاوری‌های شهیدان و ایثارگران در حرکت تاریخی و پیروزی‌های بزرگ ملت ایران، گفت: جهاد، مقاومت و ایستادگی بخشی از هویت یک ملت است.

شناسه خبر: 75806 -

دوشنبه 19 اسفند 1392 - 09:31

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز شهید را روز ایثار، فداکاری، مقاومت و ایستادگی در برابر تجاوز توصیف کرد و گفت: روز شهید روز عزت و سربلندی، نه تنها برای یک خانواده که برای یک ملت و تاریخ است.
رییس جمهوری افزود: از خداوند بزرگ می‌خواهیم که قدردان راه و خون شهیدان و ایثارگران و ادامه‌دهنده مسیر و آرمان‌های آنها برای دستیابی به اهداف آنان باشیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه بخشی از تاریخ هر ملتی را جنگ‌ها، دلاوری‌ها و ایستادگی‌های آن ملت تشکیل می‌دهد، تصریح کرد: بخشی از هویت یک ملت مربوط به جهاد، مقاومت و ایستادگی آن ملت است.
رییس جمهور اظهار کرد: ملت‌ها حتی در مقاطعی از تاریخ اگر اسطوره بزرگی برای دفاع، ایستادگی و جنگ نداشتند، اسطوره‌ای را آفریده و خلق کردند و داستان‌های رستم و اسفندیار و امثال آنها خلق اسطوره‌هایی برای روحیه‌ دلاوری، ایستادگی، مقاومت، رزم و جنگ و جهاد بوده است.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: برخی از ملت‌ها نیازی به اسطوره‌های تخیلی ندارند چرا که آنقدر اسطوره‌های واقعی دارند که هر یک از آنها می‌تواند برای تاریخ امروز و فردای ما سرمشق و درس‌آموز باشد.
رییس جمهوری گفت: در تاریخ ایران در قرن‌های گذشته و حتی در 150 سال اخیر در مقاطع حساس و سرنوشت‌ساز، شهیدان نقش بزرگی را در حرکت تاریخی و در پیروزی‌های بزرگ ملت ایران داشته‌اند که نمونه آن در انقلاب مشروطه‌، مقاومت تنگستان و قیام جنگل است.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه در هر مقطع تاریخ‌ساز و مهمی در کشورخون و نقش شهیدان و ایثارگران بسیار پررنگ است، تصریح کرد: نهضت و انقلاب اسلامی هم زمانی اوج گرفت که با خون شهیدان رنگین شد.
ادامه دارد...

شناسه خبر: 75806

- دیدارهای داخلی

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده