رییس جمهوری در جمع مردم بندرعباس اعلام کرد:

آمادگی دولت برای جامه عمل پوشیدن به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

رییس جمهوری با حضور در ورزشگاه تختی بندرعباس در جمع مردم استان هرمزگان از آمادگی دولت برای جامه عمل پوشیدن به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است خبر داد.

سه شنبه 6 اسفند 1392 - 12:23

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با تقدیم درود و سلام به مردم عزیز و دلاور استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان یکی از استان‌های بسیار مهم و استراتژیک برای ایران عزیز ماست. استانی با سابقه تاریخی و مبارزاتی علیه استعمارگران و مداخله‌گران و استانی که وسیله اتصال جهان به ایران عزیز ما و حتی کشورهای شمالی ایران در منطقه آسیای مرکزی و قفقاز است.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در یک شرایطی است که همه باید خودمان را برای یک تحول بزرگ در اقتصاد کشور در مسایل سیاسی و فرهنگی و در سیاست خارجی آماده کنیم گفت: اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد و دولت خود را آماده کرده است تا به این سیاست‌ها جامعه عمل بپوشاند.
دکتر روحانی با تأکید براینکه در این سیاست‌ها اقتصاد ما بر مبنای علم و فناوری و اقتصادی دانش بنیان خواهد بود، افزود: طبق این سیاست باید مسیر صادرات برای کالاهای ایرانی تسهیل شود، طبق این سیاست باید فرآورده‌های نفتی، پالایش، پتروشیمی و صنعتی توسعه بیابد، طبق این سیاست باید مناطق آزاد ما و مناطق ویژه اقتصادی ما برای فعالیت بیشتر اقتصادی و صادرات خود را آماده کنند، طبق این سیاست ما باید بتوانیم با بیکاری و مسأله آماده‌سازی اشتغال برای مردم و بویژه جوانان عزیزمان خود را آماده کنیم.

شناسه خبر: 75461