دکتر جهانگیری در دیدار دبیر هیأت دولت و فرستاده ویژه رییس‌جمهور اندونزی:

ایران و اندونزی می‌توانند نقش مؤثری در وحدت کشورهای اسلامی ایفا کنند

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه حمایت از اصول متعالی اسلام باید جزو سیاست‌های اصلی کشورهای مسلمان باشد، گفت: امروز اسلام از گروه‌های تندرو و افراطی ضربه‌های فراوانی را متحمل شده و ایران و اندونزی به عنوان دو کشور مسلمان می‌توانند نقش مؤثری در برقراری صلح و وحدت کشورهای اسلامی ایفا کنند.

شناسه خبر: 74500 -

شنبه 12 بهمن 1392 - 20:38

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (شنبه) در دیدار دیپو عالم دبیر هیأت دولت و فرستاده ویژه رییس‌جمهور اندونزی، با اشاره به نقش کارساز و مفید اندونزی در مجامع بین‌المللی، بر لزوم تبادل هیأت‌ها میان دو کشور تأکید کرد و افزود: مذاکرات هیأت‌های اقتصادی دو کشور می‌تواند به تعامل و گسترش روابط دوجانبه کمک کند.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه ایران و اندونزی از روابط خوبی در سال‌های گذشته برخوردار بوده‌اند، تصریح کرد: زمینه‌های فراوانی برای گسترش همکاری‌های دو کشور به خصوص در بخش نفت، گاز، تجارت و امور بانکی وجود دارد و تهران علاقمند است سطح روابط خود را با جاکارتا افزایش دهد.
دکتر جهانگیری با اشاره به توافق اخیر جمهوری اسلامی ایران با کشورهای 1+5 اظهار داشت: امروز زمینه گسترش همکاری‌های ایران با کشورهای دیگر فراهم شده و امیدوارم ایران و اندونزی با یک اقدام مشترک، کاهش حجم مبادلات تجاری فی‌مابین در سال‌های اخیر را جبران کنند و سطح روابط اقتصادی خود را به بالاترین نقطه برسانند.
دبیر هیأت دولت و فرستاده ویژه رییس‌جمهور اندونزی نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور اندونزی به جناب آقای دکتر روحانی، اظهار امیدواری کرد ایران روز به روز مراحل رشد و پیشرفت را طی کند.
دیپو عالم با اشاره به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان افزود: فرصت‌های فراوانی پیش روی روابط دو کشور وجود دارد و سابقه دوستی و روابط درخشان ایران و اندونزی زمینه مناسبی را برای گسترش همکاری‌های دو کشور فراهم کرده است.
وی همچنین با بیان اینکه اندونزی برای رشد و توسعه نیازمند نفت و گاز است، اظهار امیدواری کرد همکاری‌های سازنده‌ای در بخش نفت و گاز میان دو کشور ایجاد شود.

شناسه خبر: 74500

- دیدارهای خارجی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده