دکتر نهاوندیان در دیدارِ رئیس شورای بین‌المللی صنایع سوئد:

کشورهای اروپایی تمام تلاش خود را برای رفع تحریم‌های نابحق ایران به کار گیرند

رییس شورای بین‌المللی صنایع سوئد با دکتر محمد نهاوندیان، رییس دفتر رییس‌جمهور دیدار و گفت‌وگو کرد.

شناسه خبر: 73458 -

چهارشنبه 27 آذر 1392 - 12:55

دکتر نهاوندیان در این دیدار با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز وارد فصل جدیدی از روابط سیاسی با اروپا برای رسیدن به درکی بهتر از یکدیگر شده، بر سیاست دولت در گسترش روابط سازنده با همه کشورهای دنیا، تأکید کرد و گفت: معتقدم بخش خصوصی و بازرگانی بین‌المللی می‌توانند نقش مهم و بسزایی در جهت ایجاد ارتباط گسترده میان ایران و کشورهای صاحب صنایع و تجارت و بازرگانی ایفا کنند.
رییس دفتر رییس‌جمهور با بیان اینکه توافق‌نامه ایران با کشورهای ۱+۵ در ژنو پیرامون برنامه هسته‌ای در راستای خواست و اراده دولت و ملت ایران برای ایجاد تعامل سازنده با دنیا است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر حقوق خود تأکید کرده و تمامی فعالیت‌های خود را در شفافیت کامل به انجام رسانده و هیچ موضوعی برای مخفی کردن ندارد.
رییس دفتر رییس‌جمهور با اشاره به بی‌تأثیر بودن و شکست تحریم‌های یکجانبه از سوی کشورهای استکباری علیه ایران بر اینکه کشورهای اروپایی باید تمام مساعی خود را به منظور رفع تحریم‌های نابحق بکار بگیرند، گفت: این تحریم‌ها نه تنها ایران، بلکه کشورهای اروپایی را متضرر کرده است چراکه امروز صادرات ایران توسعه یافته و ما به پیشرفت‌ها و دستاوردهای بزرگی در زمینه‌های گوناگون علمی، فناوری و تکنولوژی‌های نو دست یافته‌ایم.
رییس دفتر رییس جمهور اظهار امیدواری کرد، طرفین با در نظر گرفتن منافع ملی و شناسایی ظرفیت‌های گسترش روابط، زمینه همکاری میان بخش خصوصی در همه حوزه‌ها را فراهم آورند.
رئیس شورای بین‌المللی صنایع سوئد نیز در این دیدار با تأکید بر ضرورت توسعه همکاری‌ها و روابط میان ایران و سوئد، گفت: ما نه تنها تحریم‌ها برای بخش خصوصی را درست نمی‌دانیم بلکه معتقدیم که هیچ اقدامی بهتر از تجارت آزاد نمی‌تواند به توسعه و پیشرفت کشورها کمک کند.
وی تصریح کرد: هدف ما اینست که در شرایط جدید بوجود آمده پس از توافق ژنو، همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان دو کشور را بهبود بخشیده و توسعه دهیم.

شناسه خبر: 73458

- دیدارهای خارجی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده