رئیس جمهور پس از نشست مشترک سرانِ قوا:

امیدواریم با تسریع در بررسی بودجه، این قانون در بهمن ماه به دولت تحویل شود

رییس جمهور پس از پایان اولین جلسه روسای قوا در دولت یازدهم، در گفتگوی کوتاهی با خبرنگاران، با مثبت ارزیابی کردن گفتگوها اظهار داشت: قانون اساسی در عین حال که بر تفکیک قوا تصریح دارد، بر تعامل و توافق در مسائل مختلف میان سه قوه نیز تأکید کرده است.

شناسه خبر: 73343 -

سه شنبه 19 آذر 1392 - 21:15

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به اهمیت مسائل اقتصادی و اجتماعی در کشور گفت: بحث‌ها پیرامون مشکلات کشور، مسائل اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی بود و اینکه سه قوه چگونه می‌توانند یکدیگر را برای حل مسائل کشور یاری و کمک کنند.
رئیس جمهور با بیان اینکه برای حل مشکلات کشور، سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه باید در کنار یکدیگر باشند گفت: هدف نهایی از این جلسه این بود که بتوانیم مسائل کشور را راحت‌تر و سریعتر حل و فصل کنیم تا رضایت مردم عزیز ما بهتر تأمین شود.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه دولت در زمان مقرر، بودجه سال 1393 را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده و بررسی‌ها توسط نمایندگان و کمیسیون‌های مختلف آغاز شده است، افزود: ان‌شاالله با سرعت بخشیدن به بررسی بودجه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، بتوانیم در چارچوب مقررات، در اواسط بهمن ماه، بودجه را تحویل بگیریم تا آیین نامه‌های اجرایی آن را هم تدوین کرده و قانون بودجه از آغاز سال 93 اجرایی شود.
دکتر علی لاریجانی: شرایط سیاسی کشور پس از انتخابات، حیات مجددی پیدا کرده است
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز پس از این نشست به خبرنگاران گفت: برداشت من اینست که امروز شرایط سیاسی کشور پس از انتخابات، حیات مجددی پیدا کرده و احتیاج به همگرایی و همکاری صمیمانه‌تر قوای مختلف است تا با هم بتوانند مشکلات اقتصادی و مسائل بین‌المللی را حل کنند.
دکتر لاریجانی با قدردانی از روش کار آقای دکتر روحانی و دولت ایشان به دلیل تمرکز روی مسائل اقتصادی که در لایحه بودجه هم منعکس شده است، گفت: تلاش ما این است که بودجه سال آینده در موعد مقرر و به موقع به تصویب برسد.
آیت الله آملی لاریجانی: همه قوا برای بهبود تأمین امنیت اجتماعی باید دست به دست هم دهند
آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه نیز مباحث مطرح شده درباره امنیت اجتماعی در این جلسه را مهم ارزیابی کرده و گفت: روسای قوا در این جلسه به این مسئله توجه ویژه کرده و بنا شد با تعامل قوا همه عوامل دست‌اندرکار، خصوصاً قوه قضاییه، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات و همه وزارتخانه‌های مربوط دیگر برای بهبود تأمین امنیت اجتماعی تلاش کنند که مردم عزیز ما از این جهت نگرانی نداشته و نگرانی‌ها کم شود.

شناسه خبر: 73343

- مصاحبه ها

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده