دکتر جهانگیری در جلسه شورای عالی اشتغال:

گام بعدی دولت ایجاد فرصت‌های شغلی است

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه دولت در گام نخست بر کاهش تورم و جلوگیری از افزایش نقدینگی تمرکز دارد، گفت: رونق بخشیدن به فضای کسب و کار و اشتغالزایی، گام بعدی دولت است و تلاش خواهیم کرد با سیاست‌گذاری و اولویت‌بندی، زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی فراهم شود.

شناسه خبر: 73340 -

سه شنبه 19 آذر 1392 - 14:43

دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (سه‌شنبه) در جلسه شورای عالی اشتغال اظهار داشت: در حال حاضر بیش از آنکه به سرمایه‌گذاری و ایجاد بنگاه‌های اقتصادی جدید بپردازیم، باید به فکر حفظ و فعال شدن بنگاه‌های موجود باشیم چراکه اگر بنگاه‌های موجود دچار مشکل و بحران باشند، انگیزه سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی برای ایجاد بنگاه‌های اقتصادی جدید از بین خواهد رفت.
معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه جهت‌گیری نظام بانکی کشور نیز باید به این سمت هدایت شود، خاطرنشان کرد: اولویت نظام بانکی باید رسیدگی به واحدهای تولیدی موجود و بررسی موانع و مشکلات آنها باشد.
در این جلسه که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد کشاورزی، رییس‌کل بانک مرکزی و رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، گزارشی از الگوی زنجیره ارزش و نقش آن در افزایش تولید و پایدارسازی اشتغال ارائه شد.
در این نشست همچنین معاون توسعه و کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی به ارائه تحلیلی از وضعیت موجود و آینده بازار کار کشور پرداخت و پیشنهاداتی را نیز برای بهبود و رونق بخشیدن به فضای کسب و کار ارائه کرد.
تعیین جهت‌گیری و خط مشی دولت در اشتغالزایی و ترسیم نقشه راه برای ایجاد فرصت‌های شغلی از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و پیشنهادات مختلفی نیز مطرح شد.

شناسه خبر: 73340

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده