تأکید دکتر جهانگیری بر تکمیل و اجرای سامانه «تمرکز حساب‌های دولتی»

جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی عصر امروز (دوشنبه) به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری برگزار شد.

شناسه خبر: 73328 -

دوشنبه 18 آذر 1392 - 18:40

معاون اول رییس جمهور در این جلسه با تأکید بر اهمیت و مزایای سامانه «نسیم» در تمرکز و نگاهداری حساب‌های دولتی در بانک مرکزی، استقرار آن را مفید و سازنده ارزیابی و بر لزوم سرعت بخشیدن به تکمیل آن تأکید کرد.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه استقرار سامانه نسیم نقش موثری در انضباط مالی دولت و جلوگیری از فساد و سوء استفاده از منابع دولتی خواهد داشت، از بانک مرکزی و خزانه‌داری کل کشور خواست در یکی از جلسات هیأت دولت، گزارشی درخصوص مزایای این سامانه ارائه کنند تا هماهنگی و بسترهای لازم برای اجرای این طرح در دستگاه‌های اجرایی فراهم شود.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به گزارش رییس‌کل بانک مرکزی درخصوص اقدامات صورت گرفته در تشکیل کارگروه «ساماندهی مطالبات معوق بانکی» گفت: لازم است گزارشی از آخرین وضعیت مطالبات معوق بانکی به طور مستمر در ستاد ارائه شود تا اعضاء در جریان روند کاهش میزان معوقات و اثربخشی اقدامات بانک مرکزی قرار گیرند.
در این جلسه که معاون اول قوه قضائیه، وزرای اطلاعات و دادگستری، رییس‌کل بانک مرکزی، رییس سازمان بازرسی کل کشور، خزانه‌دار کل کشور، رییس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور، رییس دیوان محاسبات کشور و دادستان تهران نیز حضور داشتند، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در بانک مرکزی برای ساماندهی مطالبات معوق بانکی ارائه شد.
در این نشست همچنین درخصوص استقرار سامانه نسیم (نگاهداری حساب‌های دولتی) توضیحاتی ارائه و مقرر شد اجرای آزمایشی این طرح با نظر بانک مرکزی و خزانه‌داری کل کشور ظرف مدت یک ماه انجام شده و نتایج آن جهت بررسی و تصمیم‌گیری در جلسات آتی ستاد مطرح گردد.

شناسه خبر: 73328

- جلسات

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده