دکتر روحانی در دیدارِ فرستاده ویژه رییس جمهور چین:

ایران از حقوق هسته‌ای خود از جمله حق غنی‌سازی کوتاه نخواهد آمد

رییس جمهور، عصر امروز (یکشنبه) در دیدارِ فرستاده ویژه رییس جمهور چین، با تأکید بر همکاری‌های خوب دو کشور در مذاکرات هسته‌ای ژنو و با بیان اینکه ایران منتظر اجرای توافقات بعمل آمده است، گفت: فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است و صلح‌آمیز خواهد ماند و ایران از حقوق هسته‌ای خود از جمله حق غنی‌سازی کوتاه نخواهد آمد.

شناسه خبر: 73286 -

يکشنبه 17 آذر 1392 - 19:51

حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رابطه دو کشور را رابطه‌ای وسیع و مستحکم خواند و با اشاره به تمایل طرفین به داشتن روابطی راهبردی، منطقه‌ای و بین‌المللی اظهار داشت: روابط دو کشور، روابطی استراتژیک است و ما هم مانند چین تمایل داریم این رابطه راهبردی، توسعه یافته و تعاملات دو کشور در ابعاد مختلف گسترش یابد.
یانگ جیه چی، فرستاده ویژه رییس جمهور چین نیز در این دیدار با ابلاغ سلام‌های گرم رییس جمهور کشورش، پیام وی را به اطلاع رییس جمهور کشورمان رساند.
عضو شورای عالی جمهوری خلق چین با اشاره به مذاکرات انجام شده در اجلاس پنج بعلاوه یک گفت: ایران از حقوق خود در این مذاکرات دفاع کرده و طرف غربی را شکست داد و این نتایجی است که با روی کار آمدن دولت جدید در ایران و از طریق درایت و تدبیر در مذاکرات حاصل شده است.
وی افزود: ما حق ایران در استفاده از انرژی هسته‌ای از جمله حق غنی‌سازی اورانیوم را محترم می‌شماریم.
فرستاده ویژه رییس جمهور چین با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری کشورمان اظهار داشت: با انتخاب جناب‌عالی، کشور ایران در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گرفته و چین، ایران را دوستی صمیمی و شریکی خوب و راهبردی برای خود می‌داند.
وی افزود: پکن به دنبال تقویت و گسترش همکاری‌های راهبردی، بین‌المللی و منطقه‌ای است و تمایل دارد با ایران در مسئله مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری و همچنین کمک به حل و فصل صلح‌آمیز موضوع سوریه همکاری کند.
در این دیدار فرستاده ویژه رییس جمهور چین، آخرین تصمیمات کشورش را درخصوص ارتقاء سطح همکاری‌های اقتصادی و تعاملات دوطرفه به اطلاع دکتر روحانی رساند.


شناسه خبر: 73286

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده