دکتر نهاوندیان در دیدارِ رییس سازمان تجارت خارجی ژاپن مطرح کرد:

دعوت از شرکت‌های ژاپنی برای حضور در بازارهای ایران

دکتر نهاوندیان در دیدارِ رییس سازمان تجارت خارجی ژاپن با تاکید بر اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران با کشور ژاپن، از روند رو به گسترش روابط فی ما بین ابراز خرسندی کرد.

يکشنبه 17 آذر 1392 - 18:39

رییس دفتر رییس‌جمهور با تاکید بر ضرورت همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور گفت: برای جمهوری اسلامی ایران حضور فعالان و شرکت‌های ژاپنی به منظور شرکت در بازارهای کشورمان به خصوص در بخش‌های انرژی، معدن، حمل و نقل، پتروشیمی و توریسم بیش از پیش فراهم است.
دکتر نهاوندیان با بیان اینکه باید از فرصت‌های بدست‌ آمده در توسعه روابط همه‌جانبه دو کشور به خوبی استفاده شود، به حضور تجار برخی کشورها در ایران علیرغم فشارها و تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند است روابط خود را با همه کشورها بر اساس احترام متقابل و دوستی‌ها توسعه دهد.
وی افزود: تبادل نظرها و رفت و آمدهای مقامات بلندپایه دو کشور به ویژه هیات‌های تجاری ایران و ژاپن می‌تواند در تقویت و استحکام مناسبات فی ما بین تاثیرگذار باشد.
هیرو یوکی ایشیگه رییس سازمان تجارت خارجی ژاپن نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه روابط تهران- توکیو، امکانات و ظرفیت جمهوری اسلامی ایران برای سرمایه‌گذاریها را مناسبت دانست و گفت: ژاپن از حضور فعال شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های این کشور به منظور عرضه محصولات خود استقبال می کند.
وی با بیان اینکه دولت جدید ایران فرصت مناسبی را برای تعامل هر چه بیشتر اقتصادی دو کشور فراهم کرده است ،اظهار امیدواری کرد روابط دو جانبه ژاپن و ایران در عرصه‌های مختلف بیش از پیش ارتقا یابد.

شناسه خبر: 73284