رییس‌جمهور گفت: شک نکنید با اعتدال، وحدت، انسجام، برادری، کار، تلاش و کوشش و کمرنگ کردن منافع شخصی، حزبی و جناحی و پررنگ‌ کردن مصالح و منافع ملی، آرمان‌های انقلاب محقق شده و از همه مشکلات در کشور عبور خواهیم کرد.|>"> رییس‌جمهور گفت: شک نکنید با اعتدال، وحدت، انسجام، برادری، کار، تلاش و کوشش و کمرنگ کردن منافع شخصی، حزبی و جناحی و پررنگ‌ کردن مصالح و منافع ملی، آرمان‌های انقلاب محقق شده و از همه مشکلات در کشور عبور خواهیم کرد.|>" /> رییس‌جمهور گفت: شک نکنید با اعتدال، وحدت، انسجام، برادری، کار، تلاش و کوشش و کمرنگ کردن منافع شخصی، حزبی و جناحی و پررنگ‌ کردن مصالح و منافع ملی، آرمان‌های انقلاب محقق شده و از همه مشکلات در کشور عبور خواهیم کرد.|>" />

رییس‌جمهور در جلسه شورای اداری استان بوشهر:

با اعتدال، وحدت، کار و تلاش می‌توانیم از همه مشکلات در کشور عبور کنیم

رییس‌جمهور گفت: شک نکنید با اعتدال، وحدت، انسجام، برادری، کار، تلاش و کوشش و کمرنگ کردن منافع شخصی، حزبی و جناحی و پررنگ‌ کردن مصالح و منافع ملی، آرمان‌های انقلاب محقق شده و از همه مشکلات در کشور عبور خواهیم کرد.

شناسه خبر: 73080 -

شنبه 9 آذر 1392 - 23:01

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه اداری استان بوشهر که با حضور نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران و مسئولان ارشد بوشهر در سالن خلیج فارس منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه برگزار شد، گفت: خدا را شاکرم که توفیق داد امروز در خدمت مردم شریف، مهربان و سخت کوش استان بوشهر باشم؛ اگر چه یک روز در کنار دریادلان ماندن بسیار کم است، ولی وظیفه این بود که وقتی در گوشه‌ای از کشور برای مردم بلیه و امتحانی پیش آمده و آنان در سختی و مصیبتی قرار گرفتند، بدانند که دولت در کنار آنها است.
بوشهر دارای استعدادها و ظرفیت‌های فراوان
دکتر روحانی با بیان اینکه آمدن رییس‌جمهور در کنار مردم مصیبت‌دیده دشتستان به معنای آن است که دولت و ملت ایران به این منطقه توجه دارد، گفت: رییس‌جمهور به عنوان نماینده مردم، در این مناطق حضور یافته است.
رییس‌جمهور تصریح کرد: مردم استان بوشهر دارای سوابق تاریخی، جهادی و مقاومتی در برابر دشمنان خارجی، حضور فعال در انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس و پس از آن حضور جدی در همه مراحل، برای سربلندی این مرز و بوم بوده و هستند.
دکتر روحانی استان بوشهر را دارای استعدادها و ظرفیت‌های فراوان برشمرد و افزود: دارا بودن سواحل زیاد در کنار خلیج فارس در این استان از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است، چرا که امروز کشورهایی هستند که برای یک کیلومتر در کنار آب‌های آزاد، هزینه بسیاری می‌کنند تا بتوانند با دنیا در ارتباط باشند.
رییس‌جمهور با اشاره به وجود منابع عظیم نفت و گاز در استان بوشهر و بازدید خود از منطقه پارس جنوبی در عسلویه گفت: امروز 10 فاز به ثمر رسیده در عسلویه ارزش درآمدی حدود 40 میلیارد دلار در سال برای کشور دارد و تکمیل فازهای موجود در آینده قادر است درآمدی حدود صد میلیارد دلار برای کشور به ارمغان بیاورد.
رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: امروز با تلاش متخصصان و تلاشگران کشور می‌توانیم به ملت ایران قول دهیم که دولت در پایان 4 سال خود، نه تنها بهره‌برداری از این حوزه را برابر با بهره‌برداری همسایگان می‌کند، بلکه آن را افزایش نیز خواهد داد تا به واسطه آن در راه توسعه کشور، گام‌های بلند و مهمی برداشته شود.
دومین نیروگاه اتمی کشور در بوشهر
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود در شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه اولین نیروگاه اتمی کشور در این استان فعال شده است، افزود: البته در آینده نیروگاه‌های اتمی دیگری در سایر استان‌های کشور نیز فعال خواهد شد، هر چند طبق برآورد و برنامه‌ریزی، دومین نیروگاه اتمی کشور نیز در همین استان به بهره‌برداری خواهد رسید.
رییس‌جمهور همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های استان از جمله توان و قدرت جذب توریسم و ارتقاء این صنعت، بهره‌برداری بیشتر از منابع دریایی و استفاده بیش از گذشته از قدرت تجاری موجود در این استان و به صحنه آوردن همه استعدادهای موجود تأکید کرد.
برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات دولت برای بازسازی مناطق زلزله‌زده
رییس‌جمهور درخصوص برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات دولت برای بازسازی مناطق زلزله‌زده نیز گفت: همانطور که امروز در جمع زلزله‌زدگان اعلام کردم به بنیاد مسکن انقلاب مأموریت داده شده ظرف 20 روز آینده تمام خسارت‌های موجود در این مناطق را برآورد کرده و برای همه کسانی که به نحوی مشکلی به واسطه این زلزله برایشان ایجاد شده، پرونده‌ای تشکیل داده و اولین قسط خسارت را ظرف همین 20 روز به آنان پرداخت کند.
دکتر روحانی با تأکید بر ضرورت بازسازی و ایمن‌سازی منازل مسکونی مردم در مناطق زلزله‌زده، گفت: مقرر شده تا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعتبارات خود در این مسیر قدم‌ بردارد و دولت نیز قول می‌دهد در تمام این موارد اعتبارات لازم را تأمین کند.
رییس‌جمهور ادامه داد: براساس تصمیمات اتخاذ شده قرار است برای احداث منازل جدید در مناطق زلزله‌زده به ازای هر واحد مسکونی 25 میلیون تومان وام بلندمدت و 5 میلیون وام بلاعوض و برای تعمیر منازل 10 میلیون تومان وام بلندمدت و 2 میلیون تومان وام بلاعوض و همچنین برای احداث دیوار 3 میلیون تومان وام بلندمدت و 1 میلیون تومان وام بلاعوض به زلزله‌زدگان پرداخت شود.
دکتر روحانی افزود: درخصوص احداث تأسیسات زیربنایی و معابر عمومی نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ساخت آنها را برعهده گرفته و انشاء‌الله همه این برنامه‌ریزی‌ها بزودی به انجام خواهد رسید.
رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز با عنایت الهی کشور در مسیر توسعه قرار گرفته است، گفت: همانطور که در گزارش 100 روزه به ملت ایران عرض کردم، امروز کشور با مشکلات زیادی مواجه است، اما دولت به حول و قوه الهی همه آنها را از پیش پای مردم برداشته و کشور را قدم به قدم در مسیر توسعه قرار خواهد داد.
دنیا چهره واقعی و عظمت مردم را بهتر لمس می‌کند
دکتر روحانی با اشاره به اینکه قرار بود فضای بین‌المللی نسبت به گذشته، فضای آرام‌تری باشد تا بتوانیم از آن برای توسعه کشور استفاده کرده و گام‌های مؤثری برداریم، تصریح کرد: امروز فضای کشور اینگونه است؛ البته معنای این سخن این نیست که رقبای ما دست از رقابت برداشته‌اند، اما به طور کلی فضا تغییر کرده است.
رییس‌جمهور افزود: امروز بحث بر سر موقعیت هسته‌ای ایران و اذعان قدرت‌های بزرگ به حقوق هسته‌ای ملت و اعتراف آنان نسبت به اینکه باید مسیر مذاکرات در کوتاه مدت به نتیجه مطلوب رسیده و همه تحریم‌ها در پایان مذاکرات و توافق نهایی باید کنار گذاشته شود، نیست بلکه امروز اساساً دنیا نسبت به ملت ایران با دید دیگری می‌نگرد.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: حضور مردم در انتخابات و ساختن حماسه سیاسی، طبق هدایت‌های مقام معظم رهبری، چهره دیگری از عظمت مردم را به رخ جهان کشیده است و امروز گویی پرده کنار رفته و دنیا چهره واقعی و عظمت مردم را بهتر لمس می‌کند.
دکتر روحانی با بیان اینکه قولی که به مردم در 24 خرداد داده شده بود، تعامل سازنده با جهان بود، گفت: امروز این تعامل سازنده آغاز شده و ملت ایران اراده خود را در انتخابات اعلام و دنیا در برابر این اراده ملت بزرگ سر فرود آورده است.
دکتر روحانی ادامه داد: امروز همه کسانی که دست در سازندگی و توسعه کشور دارند، احساس می‌کنند که فضای پیش روی آنها باز شده و قادر به تحرک بیشتر هستند.
رییس‌جمهور تصریح کرد: امروز این پیام را از سراسر دنیا از جمله کشورهای همسایه و قدرت‌های اروپایی می‌شنویم که همه به نحوی برای تعامل با ایران در زمینه‌های گوناگون اقتصادی، فرهنگی و سایرمسایل در روابط دوجانبه و چندجانبه اعلام آمادگی می‌کنند.
ایران در فضای منطقه‌ای شرایط بهتری پیدا کرده است
دکتر روحانی با بیان اینکه امروز ایران در فضای منطقه‌ای شرایط بهتری پیدا کرده است، گفت: برای اولین بار در منطقه ایران در اوپک گازی به عنوان دبیرکل انتخاب شد و کشورها در سطح وزرای خود در این اجلاس شرکت کردند.
رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: امروز تأثیرگذاری ایران در منطقه حساس خاورمیانه بیشتر و در سطح بین‌المللی نقش ایران نقشی بیشتر و پررنگ‌تر از گذشته است.
دکتر روحانی گفت: همه این موفقیت‌ها بخاطر حضور مردم در صحنه و اعلام آمادگی برای ایستادگی و فداکاری بیشتر برای کشور است و اگر امروز دولت با صدای بلندتر و قدرت بیشتر با دیگران سخن می‌گوید، این قدرت برای ملت، رهبری معظم انقلاب و بخاطر لطف و عنایت حق و حضرت ولی عصر(عج) است.
رییس‌جمهور با بیان اینکه عنایت خدا هنگامی شامل حالمان می‌شود که دست به دست هم داده، متحد باشیم و معتدل رفتار کنیم، گفت: اگر به پیامبر اسلام (ص) و قرآن اعتقاد و به خدا ایمان داریم، چرا نباید برادر و متحد باشیم و دلها را از غبار کینه‌ها پاک نکنیم. همه ما در کشور دارای منافع مشترک هستیم؛ نقد هیچ اشکالی ندارد، اگر مخلصانه، سازنده و برادرانه باشد، امروز هدف ما سربلندی کشور و دستیابی ملت به اهداف ملی است.
دکتر روحانی افزود: ما به ایران سربلند، پیروزی انقلاب بزرگ، توسعه کشور و آینده‌ای بهتر برای فرزندان عزیزمان امیدواریم و با تلاش در مسیر علم و دانش و پیشرفت، ان‌شاء‌الله کشوری الگو برای منطقه جهان اسلام و دنیا خواهیم بود و این به دست نمی‌آید، مگر دست به دست هم داده و همه توان خود را بکار گیریم.
رییس‌جمهور در پایان با بیان اینکه امروز مقدور نشد تا به همه مناطق آسیب‌دیده رفته و با همه آسیب‌دیدگان از نزدیک ملاقات کند، از استاندار، نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین خواست تا سلام و همدردی وی را به همه آسیب‌دیدگان ابلاغ کنند.
دکتر روحانی همچنین برای همه مصیبت‌دیدگان صبر و اجر و برای همه مجروحین شفای عاجل از درگاه خداوند متعال مسألت کرد و گفت: امیدوارم وحدت و برادری مردم بوشهر بیش از گذشته تقویت شده و آینده بهتری برای بوشهر و همه سرزمین ایران از سوی خدای متعال مقدر شود.
پیش از سخنان رییس‌جمهور، آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در بوشهر، فریدون حسن‌وند استاندار و جمیلی رییس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه و پیشرفت استان بوشهر را ارائه و خواستار حمایت و توجه ویژه دولت به استان بوشهر برای رفع محرومیت‌ها و نیازهای مردم این استان شدند.

شناسه خبر: 73080

- سفرهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده