رییس‌جمهور در دیدار رییس مجلس لبنان عنوان کرد:

ایجاد ثبات برپایه تعامل با کشورهای منطقه محور سیاست خارجی دولت تدبیر و امید

رییس‌جمهور در دیدار با نبیه‌بری رییس مجلس لبنان گفت: سیاست خارجی دولت تدبیر و امید در منطقه ایجاد ثبات و امنیت بر پایه همکاری و تعامل بیشتر با کشورهای منطقه است.

شناسه خبر: 72938 -

دوشنبه 4 آذر 1392 - 19:58

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بعدازظهر امروز (دوشنبه) در دیدار نبیه‌بری با اشاره به اینکه منطقه خاورمیانه، منطقه بسیار حساسی است، گفت: از زمانی که دست‌های استعمار، رژیمی جعلی به نام اسرائیل را بوجود آوردند، مشکلات منطقه دو چندان شد.
رییس‌جمهور افزود: در طول 65 سال گذشته هر معضل و مشکلی در منطقه پیش آمده، ردِ پای صهیونیست‌ها در آن مشاهده می‌شود.
دکتر روحانی در عین حال اضافه کرد: راهی برای نجات منطقه جز نزدیک‌تر کردن مردم به یکدیگر و ایجاد اتحاد و وحدت در میان آنها وجود ندارد.
رییس‌جمهور با بیان اینکه قدرت‌ها همواره از ایجاد اختلافات مذهبی و قومی به نفع خود بهره‌برداری می‌کنند، تأکید کرد: در سالهای اخیر با حضور و مداخلات نظامی خارجی شاهد تشدید معضلات و مشکلات و کاهش ثبات منطقه‌ای هستیم و روزی نیست که شاهد خون‌ریزی در افغانستان، عراق، یمن، سوریه و حتی اخیرا در لبنان نباشیم.
دکتر روحانی حوادث تروریستی مقابل سفارت ایران در لبنان را یکی از حوادث قابل توجه این سالها در منطقه عنوان کرد و گفت: بدون تردید این‌گونه حوادث برای این است که ما و شما را از مقاومت و ایستادگی باز دارند، اما این گونه حوادث ملت‌های بزرگی مثل ایران و لبنان را از اهداف بلند و مهم آنها باز نخواهد داشت.
دکتر روحانی گفت: مردم لبنان در خط مقدم مقاومت حضور داشته و ایستادگی می‌کنند و هر مقدار در داخل این کشور وحدت، اتحاد و یکپارچگی بین همه مذاهب از جمله شیعه، سنی و مسیحی برقرار باشد ما به همان اندازه خوشحال و مسرور هستیم.
رییس‌جمهور به مسأله سوریه هم اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات بسیار مهم و نگران کننده، اجتماع تروریست‌های حرفه‌ای از سراسر منطقه حتی از کشورهای دیگر از جمله کشورهای فرامنطقه‌ای در سوریه است.
وی افزود: ما در مورد سوریه نظرات مشترکی داریم و معتقدیم باید از طریق گفتگو و راه حل‌های سیاسی مشکلات این کشور را حل و فصل کرد.
نبیه‌بری رییس مجلس لبنان نیز در این دیدار ضمن تبریک انتخاب دکتر روحانی به ریاست جمهوری اسلامی ایران، این انتخاب را برای مردم منطقه و جهان خیره‌کننده دانست.
وی با اشاره به حادثه تروریستی در مقابل سفارت ایران در لبنان گفت: همه آحاد مردم، مذاهب، فرقه‌ها و گرایش‌های سیاسی لبنان این انفجار را محکوم کردند.


شناسه خبر: 72938

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده