در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت گرفت:

دیدار رییس صندوق بین المللی پول با دکتر روحانی

رییس صندوق بین‌المللی پول قبل از ظهر امروز (سه‌شنبه) در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با حجت الاسلام‌‌ والمسلمین دکتر حسن روحانی دیدار و گفتگو کرد.

سه شنبه 2 مهر 1392 - 22:04

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، در این دیدار با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و بازنگری و حل و فصل مشکلات مرحله اول اجرای این طرح در دولت جدید، بر برنامه ریزی و زمینه سازی برای اجرای مرحله دوم آن تاکید کرد و گفت: هدف دولت تدبیر و امید اینست که اولاً تورم را مهار و بازار ارز را با ثبات کرده و بهبودی در کسب و کار پدید آورد و سپس به اجرای مرحله دوم این طرح بپردازد.
دکتر روحانی همچنین از نقش فعلی رییس صندوق بین المللی پول در مدیریت بحران جهانی تقدیر کرد.
رییس صندوق بین‌المللی پول نیز در این دیدار با اشاره به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در بنیانگذاری صندوق بین‌المللی پول، ضرورت حل مشکلات اقتصادی در خاورمیانه و نیز خطرات جنگ در منطقه و آثار آن در شرایط اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.
رییس صندوق بین‌المللی پول با مثبت ارزیابی کردن اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها در ایران بر آمادگی این صندوق برای همکاری با جمهوری اسلامی در زمینه‌های مهار تورم و سیاست‌های مالی و ثبات اقتصادی و توسعه زیرساخت ها تاکید کرد.
وی همچنین با اشاره به تجربه جمهوری اسلامی ایران در موضوع مهاجران افغانی و لزوم مسئولیت پذیری صندوق بین‌المللی پول برای حل مسائل منطقه‌‌ای، بزرگی و تمدن ملت ایران را مورد تمجید قرار داد.

شناسه خبر: 71571