گفت‌ وگوی رییس جمهور با شبکه ان.‌بی.‌سی آمریکا

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور شامگاه چهارشنبه در مصاحبه با ان.‌بی.‌سی، به سوالات این شبکه تلویزیون سراسری آمریکا پیرامون موضوعات مختلف پاسخ داد.

پنجشنبه 28 شهريور 1392 - 10:51

نامه نگاری رؤسای جمهوری ایران و آمریکا، مذاکرات هسته ای، برنامه سفررییس جمهور به نیویورک، سرنوشت سوریه و دورنمای روابط ایران و آمریکا از اصلی ترین محورهای مصاحبه شبکه ان بی سی با دکتر روحانی بود.
دکتر روحانی در پاسخ به یکی از سوالات خبرنگار آمریکایی مبنی بر دیدار احتمالی او با باراک اوباما در نیویورک گفت: دیدار با اوباما در دستور کار سفر من نیست اما هرچیزی در دنیای سیاست امکان پذیر است البته بسته به شرایطی که بوجود می آید.
رییس جمهور در پاسخ به سوال دیگری درباره سفر به نیویورک نیز گفت:‌ ما می خواهیم مواضع‌مان را در مجمع عمومی سازمان ملل، راجع به سیاست خارجی، مسائل بین المللی و از جمله مسائل هسته‌ای و مسائل منطقه‌ای به صراحت بیان کنیم. انتظار ما این است که دنیا صدای ما را بخوبی بشنود.
دکتر روحانی با تاکید بر انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران ادامه داد:‌ صدای من در واقع تکرار صدای ملت ایران است. ملت ایران در این انتخابات مسیر اعتدال و میانه روی را برگزید و اعتدال و میانه روی در سیاست خارجی به معنای تعامل سازنده با کشورهای جهان است.
مشروح این گفت و گو جمعه شب از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

شناسه خبر: 71337