دکتر جهانگیری در مراسم معارفه وزیر جدید امور اقتصادی و دارایی :

دولت در گام اول به دنبال حل مشکلات اقتصادی از طریق تعامل با دنیاست

دکتر اسحاق جهانگیری با اشاره به شرایط ناآرام کشورهای همسایه گفت: خوشبختانه با وجود تحریم های ظالمانه و دشمنی‌هایی گسترده، ایران کشوری با ثبات است و دولت یازدهم تلاش می کند با حفظ حقوق و شأن ملت ایران و از طریق تعامل با کشورهای دنیا مشکلات اقتصادی را برطرف کند.

شناسه خبر: 70658 -

سه شنبه 29 مرداد 1392 - 19:31

معاون اول رییس جمهور عصر امروز(سه شنبه) در مراسم تودیع دکتر حسینی و معارفه دکتر طیب‌نیا، وزرای سابق و جدید امور اقتصادی و دارایی که در محل این وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود اظهار داشت: امیدوارم با اعتماد به مجموعه نیروهای اقتصادی کشور که سرمایه های بزرگی هستند بتوانیم از این مشکلات عبور کنیم.
دکتر جهانگیری افزود: دولت باید خود را آماده کند تا از نظرات و دیدگاه‌های اقتصاددانان دلسوز استفاده نماید و امیدواریم صاحب نظران و جامعه علمی کشور نیز دولت را از نظرات خود برای پشت سر گذاشتن مشکلات محروم نکنند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: اقتصاد مقاومتی راهکاری است که اگر دنیا در مقابل ملت ایران تغییری در روشهای خود ایجاد نکند، بتوانیم از این فشارها عبور کرده و با اقتصاد متکی بر تولیدات داخلی بر مشکلات فایق آییم .
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه دکتر روحانی هدف نهایی سیاستهای خود را بهبود وضعیت زندگی و شرایط معیشتی مردم اعلام کرده ،گفت: اهداف اقتصادی دولت بر این اساس تدوین شده و مجموعه وزارت اقتصاد می‌تواند نقش موثری در تحقق این اهداف داشته باشد .
وی افزود: برای تحقق این اهداف راهبردی تلاش شده است تا با استفاده از نظرات کارشناسان برنامه‌ای هماهنگ توسط تیم اقتصادی دولت تدوین و اجرا شود .
دکتر جهانگیری ادامه داد: مقرر شده جلسات مرتب با حضور رییس جمهور در ستاد اقتصادی دولت تشکیل شود و تصمیماتی برای مسائل اقتصادی کشور اتخاذ گردد.
معاون اول رییس جمهور خاطر نشان کرد: علی رغم همه زحمات و تلاشهای انجام شده، امروز اقتصاد کشور با مشکلاتی همچون رشد پایین اقتصاد، نرخ بالای تورم ، بیکاری جوانان تحصیل کرده و تجهیز منابع ریالی و ارزی برای فعالان اقتصادی روبروست .
وی با اشاره به آمار ارائه شده از سوی دکتر حسینی مبنی بر 140 هزار میلیارد تومان واگذاری تصریح کرد: باید بررسی شود که چه میزان از این واگذاری‌ها به بخش خصوصی بوده و مدیریت و مالکیت بنگاه های واگذارشده در اختیار چه کسانی است .
دکتر جهانگیری در ادامه با بیان اینکه نظام بانکی یکی از مسائل تعیین کننده در اقتصاد کشور است خاطر نشان کرد: باید با حذف حاشیه های چند سال اخیر برای نظام بانکی، مجدداً روحیه و نشاط را برای سرمایه‌گذاری به بانکهای کشور برگردانیم .
معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از زحمات و تلاش‌های دکتر حسینی وزیر سابق امور اقتصادی و دارایی گفت : ایشان فردی پرتلاش است که در طول سالهای اخیر در شرایط سخت و دشوار کشور، زحمات فراوانی را برای اقتصاد این آب و خاک متحمل شده است .
وی همچنین از دکتر طیب‌نیا به عنوان فردی ارزشمند و دانشمند یاد کرد و گفت: ایشان چهره ای است که همه اقتصاددانها با او آشنا هستند و در مسائل مهم اقتصادی کشور همواره با ایشان مشورت شده است.
دکتر جهانگیری افزود: اطمینان دارم با اعتمادی که رییس جمهور و مجلس به دکتر طیب نیا دارند ، ایشان خواهد توانست از این سرمایه بزرگ برای پیشرفت کشور و رفع مشکلات اقتصادی اقدام کند.
معاون اول رییس جمهور اظهار امیدواری کرد با تلاشهای دکتر طیب‌نیا و همکارانش شاهد رشد شاخص های اقتصادی ،‌توسعه ایران، ایجاد اشتغال و بهبود زندگی و معیشت مردم باشیم .
دکتر حسینی نیز در این مراسم انتخاب دکتر طیب‌نیا را انتخابی شایسته دانست و ضمن تبریک به ایشان ،‌از همکاران خود تقدیر کرد و به بیان برخی تحولات و اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد طی سالهای اخیر پرداخت.
‌دکتر طیب نیا نیز در این مراسم ضمن تقدیر از دکتر حسینی به بیان دیدگاه‌ها ، نظرات و برنامه های خود برای توسعه اقتصاد کشور پرداخت .

شناسه خبر: 70658

- جلسات

- مراسم تودیع و معارفه

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده