معاون اول رییس جمهوردر معارفه دکتر آخوندی:

ثبات اقتصادی مهمترین خواسته سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کشور است

دکتر اسحاق جهانگیری با تاکید براینکه خواسته اصلی فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران کشور ثبات اقتصادی است،گفت : باید ترتیبی در کشور اتخاذ شود که سرمایه گذاران و کارآفرینان بتوانند قدرت تحلیل و پیش بینی از روند تغییرات نرخ ارز ، تورم و شاخص های اقتصادی را داشته باشند.

شناسه خبر: 70656 -

سه شنبه 29 مرداد 1392 - 14:19

معاون اول رییس جمهور ظهر امروز (سه شنبه ) ‌در مراسم تودیع و معارفه وزرای سابق و جدید وزارت راه وشهرسازی با بیان اینکه یکی از وزارتخانه هایی که برای پیشبرد اهداف توسعه و زیربنایی خود به بودجه کشور وابستگی دارد وزارت راه وشهرسازی است، گفت : دکتر آخوندی و همکاران ایشان علاوه بر تمرکز بر توسعه زیربنایی کشور باید راهکارها و ابتکاراتی برای تامین منابع مالی پیدا کنند .
دکتر جهانگیری با اشاره به سخنان آقای مرادی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی دولت دهم مبنی بر اینکه یک سوم از بودجه سال 92 غیر واقعی است،افزود : البته به گفته کارشناسان بخش بودجه دولت یازدهم، میزان غیر قابل وصول بودجه سال 92 بیش از اینهاست و این بدان معناست که برای توسعه و تکمیل زیرساختها با مشکل بودجه مواجه هستیم .
وی با بیان اینکه دولت جدید بدنبال افزایش فروش نفت و ایجاد منابع درآمدی جدید است، گفت :‌امیدواریم بتوانیم با تدابیر جدید در سیاست خارجی برای دسترسی به منابع حاصل از فروش نفت و همچنین دسترسی به منابع ارزی موجود کشور در خارج از کشور ،راهکارهایی پیدا کنیم .
دکتر جهانگیری افزود : دولت تلاش می کند با همت نیروهای زبده و فرهیخته کشور راهکارهایی در جهت برون رفت از مشکلات اقتصادی در مقطع فعلی پیدا کند .
معاون اول رییس جمهور ادامه داد : این دولت از پیشنهادات و نظرات اساتید ، صاحبنظران و جامعه علمی کشور استقبال می کند و انتقادات و راهکارهای آنان را از سر دلسوزیشان قلمداد می نماید .
وی در بخش دیگری از سخنان خود تکمیل طرح مسکن مهر را یکی از مهمترین برنامه های وزارت راه و شهرسازی برشمرد و افزود : البته ایراداتی در اجرای این طرح وجود دارد که باید در جهت رفع آن اقدام کنیم .
دکتر جهانگیری اضافه کرد : در حال حاضر نمی توانیم با روش فعلی به تامین منابع مالی برای اجرای طرح مسکن مهر ادامه دهیم ومثل گذشته با دستور غیرمتعارف و فشار به نظام بانکی این منابع را تامین نماییم زیرا این روش افزایش نقدینگی و تورم را بدنبال خواهد داشت.
معاون اول رییس جمهور از دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی خواست علاوه بر ادامه و پیگیری کارهای مهم وزارتخانه،به دنبال ابتکارات جدیدی باشد و این ابتکارات را به ستاد اقتصادی دولت ارایه دهد .
معاون اول رییس جمهور همچنین با تاکید بر تبعیت همه بخشها از سیاستهای کلان اقتصادی دولت، خاطر نشان کرد:باید بیش از پیش به سیاستهای ستاد اقتصادی دولت تکیه کنیم ؛البته تصمیمات این ستاد در جلسات هیات دولت و با هماهنگی مجلس شورای اسلامی به تصویب خواهد رسید.
معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مردم کشور به دولت دکتر روحانی امید فراوان بسته اند، افزود: دولت نیز تلاش می کند مشکلات فعلی در بخش تولید ، اقتصاد و مشکلات معیشتی مردم را به حداقل برساند .
گفتنی است در این مراسم مهندس نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی، ضمن تبریک به دکتر آخوندی ،گزارشی از عملکرد سالهای گذشته در این وزارتخانه ارایه کرد .
دکتر آخوندی نیز پس از دریافت حکم وزارت خود از دستان معاون اول رییس جمهور، با تقدیر از مهندس نیکزاد،در سخنانی دیدگاهها ، نظرات و برنامه های خود را بیان کرد .

شناسه خبر: 70656

- جلسات

- مراسم تودیع و معارفه

- معاون اول

فیلم مرتبطاخبار برگزیده