دکتر جهانگیری در مراسم معارفه دکتر واعظی:

دولت برای اداره بهتر کشور،زیرساختهای بخش ارتباط و فناوری را تقویت می کند

دکتر اسحاق جهانگیری با تاکید بر اینکه دولت اهتمام دارد که مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به یکی ازمهمترین مجموعه های کشور تبدیل شود، گفت : در تلاش هستیم با توسعه این بخش تحولات بزرگی در نحوه اداره کشور بوجود آورده و یکی از مهمترین سبدهای صادرات کشور به این حوزه اختصاص یابد .

شناسه خبر: 70645 -

دوشنبه 28 مرداد 1392 - 14:51

معاون اول رییس جمهور ظهر امروز (دوشنبه)‌در مراسم تودیع و معارفه وزرای سابق و فعلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه یکی از بخشها که نیازمند تحلیل دقیقی از روند اتفاقات و تحولات آینده است وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد، گفت :‌ امروز برای اداره بهتر کشور به شدت نیازمند تقویت و تکمیل زیرساختها در این بخش هستیم.
وی افزود: ‌خدمات ارایه شده در این بخش منجر به صرفه جویی در وقت برای انجام بسیاری از امور روزانه شده است و بی تردید بخش وسیعی از ترافیک و رفت و آمد ها در خیابانهای تهران می تواند با توسعه خدمات این بخش اصلاح شود.
معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: باید بررسی کنیم که آیا اهداف ایجاد دولت الکترونیک محقق شده و آیا سازوکارها و راه های قانونی تجارت الکترونیک و تکمیل خدمات این بخش در دست است؟
دکتر جهانگیری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را یکی از مهمترین و اصلی ترین وزارتخانه های کشور بر شمرد و گفت: این وزارتخانه می تواند یکی از مهمترین بخشهای درآمدی کشور باشد، چرا که دانش و تراوشات فکری جوانان کشور را تبدیل به درآمد می کند اما در سایر بخشها با فروش منابع و امکانات کشور درآمد تولید می شود.
وی با طرح این پرسش که چرا نباید سطح درآمد ایران از تولید نرم افزار به سطح قابل قبولی برسد، خاطر نشان کرد: ‌یکی از مهمترین منابع درآمدی کشور هندوستان در سالهای گذشته از طریق تولید نرم افزار بوده و ما نیز با توجه به حضور فعال بخش خصوصی در این بخش قادر خواهیم بود درآمد قابل قبولی در این حوزه ایجاد کنیم .
معاون اول رییس جمهور همچنین با بیان اینکه دامنه فعالیت این وزارتخانه بسیار وسیع است، افزود : در سالهای اخیر بخشهایی از این وزارتخانه با انگیزه ارایه خدمات و بهبود مدیریت منفک شده که منجر به بروز مشکلاتی گردیده که بی تردید این مشکلات با بررسی دقیق حل و فصل خواهد شد.
دکتر جهانگیری با تاکید بر اینکه امروز اقتصاد کشور نیاز به تحرک جدی دارد، اظهار داشت : متاسفانه امروز بیکاری به تحصیل کرده های کشور رسیده و یکی از بخشهایی که می تواند در اشتغالزایی برای جوانان تحصیل کرده و متفکر موثر باشد بخش وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات است .
وی افزود : امیدوارم که دکتر واعظی بتواند با بکارگیری همه ظرفیت های کشور در جهت پیشرفت این وزارتخانه اقدام کند و زمینه افزایش تولید و صادرات این بخش را فراهم نماید .
معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از زحمات و تلاشهای محمدحسن نامی، وزیر سابق این وزارتخانه و همچنین وزرای پیش از او خاطر نشان کرد :‌ دکتر واعظی از شخصیتهای شناخته شده و توانمند است که با اعتمادی که رییس جمهور و مجلس به ایشان داشته مسئولیت بزرگی را بر دوش خود خواهد داشت .
دکتر جهانگیری با بیان اینکه دولت دکتر روحانی در مقطعی کار خود را شروع کرده که کشور با مشکلات پیچیده ای روبروست، تصریح کرد : امروز مشکلاتی در بخش اقتصاد و بخصوص وضعیت معیشتی مردم وجود دارد و باید تلاش کنیم کشور عزیزمان ایران که همواره در تاریخ درخشیده بتواند همچنان در سطح منطقه و دنیا سربلند باشد و ملت ایران به ایرانی بودن خود افتخار کند .
معاون اول رییس جمهور در پایان سخنانش تاکید کرد: دولت با عشق و علاقه از همه صاحبنظران دعوت می کند که خود را عضوی از دولت بدانند و انتقادات، پیشنهادات و راهکارهای خود را برای حل مشکلات مردم ارایه دهند.
در این مراسم حکم وزارت دکتر واعظی که به امضای رییس جمهور رسیده است قرائت شد و ازسوی معاون اول رییس جمهور به وی تقدیم گردید.
گفتنی است در این مراسم همچنین وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی از عملکرد خود ارائه نمود و دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم به بیان برنامه های خود برای ارتقاء این وزارتخانه پرداخت.

شناسه خبر: 70645

- جلسات

- دیدارهای داخلی

- مراسم تودیع و معارفه

- معاون اول

فیلم مرتبطاخبار برگزیده