دکتر جهانگیری در مراسم تودیع و معارفه وزرای سابق و جدید بهداشت،درمان و آموزش پزشکی:

دولت از راهکارها و دیدگاه های صاحبنظران و جامعه علمی کشور استقبال می کند

دکتر اسحاق جهانگیری با تاکید بر اینکه دولت یازدهم بار سنگینی را برای رفع دغدغه ها و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بر دوش خود احساس می کند، گفت : دولت آماده همکاری با همه فرهیختگان کشور است و با آغوش باز از راهکارها و نظرات صاحبنظران و جامعه علمی کشور استقبال می کند .

شناسه خبر: 70614 -

يکشنبه 27 مرداد 1392 - 12:15

معاون اول رییس جمهور پیش از ظهر امروز(شنبه) در مراسم تودیع و معارفه وزرای سابق و جدید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد؛ از خدمات و تلاشهای دکتر طریقت منفرد وزیر سابق بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی قدردانی کرد و به دکترسید حسن قاضی زاده هاشمی برای تصدی این مقام تبریک گفت .
دکتر جهانگیری افزود : امروز که آقای دکتر هاشمی این مسئولیت مهم را با رای قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عهده گرفته است امیدواریم بتواند توفیق خدمت بیش از پیش را به مردم شریف ایران پیدا کند .
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه از اوایل انقلاب تا کنون دستاوردهای مهمی در بخش بهداشت و درمان در سراسر کشور داشته ایم، تصریح کرد : البته هنوز فاصله زیادی تا نقطه مطلوب وجود دارد و یکی از دغدغه های اصلی مردم شریف ایران مسائل مربوط به بهداشت و درمان و بخصوص هزینه های آن است که باید بصورت جدی برای آن برنامه ریزی شود .
وی با اشاره به امیدواری ملت ایران به دولت دکتر روحانی برای حل مشکلات فعلی بخصوص در بخش اقتصاد ، معیشت و مسائل سیاست خارجی ، افزود : همه کسانی که به این ملت و این کشور علاقمند هستند باید به دولت در رفع مشکلات مردم کمک کنند.
دکتر جهانگیری خاطرنشان کرد : دولت دکتر روحانی در بخش بهداشت و درمان چند هدف و اولویت اصلی دارد که یکی از مهمترین آنها کاهش هزینه های سلامت و درمان برای مردم است؛ چراکه در حال حاضر بخش عمده ای از هزینه ها از جیب مردم پرداخت می شود که باید در این خصوص اقدامات لازم انجام شود .
وی افزود : افزایش آرامش روانی ناشی از گسترش پوشش بیمه های سلامت از دیگر اولویت های مهم دولت دکتر روحانی در بخش بهداشت و درمان است که تلاش خواهیم کرد در جهت ایجاد رضایت برای مردم گام برداریم .
معاون اول رییس جمهور با اشاره به محدودیت های دولت در بودجه سال جاری گفت : بر خلاف روال همیشگی ، بودجه سال 92 در تیرماه در اختیار دولت قرار گرفت و براساس ارزیابی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در دولت دهم ،حدود یک سوم از بودجه تصویب شده برای سال 92 غیرواقعی است .
دکتر جهانگیری ادامه داد : کسری بودجه واقعیتی است که دولت یازدهم با آن مواجه است اما به ملت ایران اطمینان می دهیم که دولت تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت و اجازه نخواهد داد در بخش های مهم و اساسی ، فشاری به مردم عزیز وارد شود .
وی با بیان اینکه رسیدگی به بخش سلامت و بهداشت یکی از اولویت های مهم دولت یازدهم است، خاطر نشان کرد :‌البته همه مسائل و مشکلات به بودجه بر نمی گردد بلکه مدیریت صحیح و بهره وری کامل از منابع مالی و نیروی انسانی نیز نقش بسیار موثری در ساماندهی به وضعیت بهداشت و درمان کشور دارد .
معاون اول رییس جمهور اضافه کرد : امروز که همه جامعه پزشکی با سلایق مختلف پشتیبان و حامی دکتر هاشمی هستند ،‌ ایشان خواهند توانست با ابتکار و نوآوری کشور را از مشکلات فعلی بخش بهداشت و درمان رها کنند .
دکتر جهانگیری همچنین از واردات برخی داروها که به دلیل تحریم های ظالمانه با مشکل مواجه شده بعنوان یکی دیگر از دغدغه های مردم یاد کرد و افزود : باید در این زمینه پیش بینی های لازم انجام شود و بنحوی برنامه ریزی کنیم که تحریم ها و دیگر مشکلات نتواند مانع خدمت رسانی به مردم شود .
وی افزود : امیدواریم با همت جامعه پزشکی و دست اندرکاران وزارت بهداشت ، درمان و‌آموزش پزشکی و حمایت های دولت همه مشکلات مرتفع شود .
معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به ویژگیهای منحصر به فرد دکتر هاشمی، خاطر نشان کرد : من ازسالهای گذشته با ایشان آشنا هستم و ایشان همواره از مدیرانی بوده که با ایده های نو برای حل مشکلات اقدام می کرد .
وی افزود : امروز فرصت جدیدی در اختیار ایشان قرار گرفته و اطمینان داریم که با اعتمادی که مجموعه نظام به ایشان دارد گامهای موثری در جهت ارتقاء خدمات بهداشت و درمان در کشور برداشته خواهد شد .
پیش ازاظهارات معاون اول رییس جمهور؛وزیرسابق بهداشت ، درمان و‌آموزش پزشکی نیزدر سخنانی به بخشی از عملکرد خود در دوران تصدی این وزارتخانه اشاره و برای دکتر هاشمی و همکاران ایشان آرزوی موفقیت کرد .
دکتر هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم با قدردانی از اعتماد دکتر روحانی و حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد بتواند نقش موثری در بهبود شرایط سلامت کشور ایفا نماید .
گفتنی است در این مراسم حکم دکتر هاشمی که به امضای رییس جمهور رسیده بود توسط معاون اول رییس جمهور به وی تقدیم شد و با اعطای لوح تقدیر از زحمات و خدمات دکتر طریقت منفرد قدردانی شد .

شناسه خبر: 70614

- جلسات

- مراسم تودیع و معارفه

- سخنراني ها

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده