حضور دکتر روحانی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، پیش از ظهر امروز (شنبه) در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت کرد.

شنبه 26 مرداد 1392 - 14:24

دکتر روحانی در این جلسه بابیان اینکه همکاری های زیادی میان دولت تدبیر و امید و مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گیرد، تصریح کرد: اراده و خواست دولت یازدهم همکاری نزدیک با همه نهادهای قانونی از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
رئیس جمهور، مجمع تشخیص مصلحت نظام را یادگاری ماندگار از امام راحل برای بن بست شکنی قانونی در کشور برشمرد و اظهار داشت: این مجمع جایگاهی رفیع و شایسته در نظام اسلامی دارد، به ویژه پس از بازنگری قانون اساسی کلید حل معضلات و مشکلات نظام در گذشته بوده و درآینده نیز خواهد بود.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام بازوی قوی مشورتی رهبری معظم انقلاب و منشاء خدمات موثری برای نظام است، خاطر نشان کرد: امیدوارم دولت در این دوره بتواند از حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی که از استوانه های انقلاب است و روسای قوا و سایر اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسیر دستیابی به اهداف مدنظر خود استفاده کند.
رئیس جمهور افزود: اعضای دولت تدبیر و امید برای شرکت در کمیسیون های تخصصی مجمع تشخیص مصلحت نظام، ارائه نظرات و تشریک مساعی جدیت خواهند داشت چرا که تصمیمات اتخاذ شده در این کمیسیون ها و نهایی شدن آنها در جلسات رسمی مجمع، مسیر کلی نظام را مشخص و به هماهنگی امور اجرایی کشور کمک می کند.
دکتر روحانی با اشاره به بعد نظارتی مجمع تشخیص مصلحت نظام بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام، گفت: هماهنگی موثر میان دولت یازدهم و مجمع تشخیص مصلحت نظام می تواند موجب تسریع در انجام امور شده و مطمئناً نظارت مجمع یاری رسان دولت برای حل مشکلات کشور خواهد بود.

شناسه خبر: 70581