دکتر روحانی در جلسه هیات دولت؛

دولت تدبیر و امید از تجربیات همه مسئولین استفاده می‌کند

رییس‌جمهور عصر امروز (یکشنبه) در جلسه هیات دولت با تبریک عید سعید فطر به همه مردم و مسلمانان جهان و با بیان اینکه دولت تدبیر و امید بر مبنای عقلانیت، مشورت و اعتدال حرکت می‌کند، گفت: این دولت در مسیر خدمت به مردم و نظام گام برمی‌دارد.

يکشنبه 20 مرداد 1392 - 21:56

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در ابتدای این جلسه که به ریاست وی برگزار شد، افزود: دولت به هیچ‌وجه قصد تخریب مسئولین دولت گذشته را ندارد و هرگز در پی بزرگنمایی مشکلات هم نخواهد بود. دولت تدبیر و امید خود را از دولت گذشته جدا نمی‌بیند.
رییس‌جمهور تاکید کرد: همه ما در یک کشور و زیر چتر جمهوری اسلامی و ولایت فقیه در حال انجام وظیفه هستیم و دولت تدبیر و امید از تجربیات همه مسئولین استفاده خواهد کرد.
دکتر روحانی خطاب به اعضای کابینه دهم اظهار داشت: شما به کل نظام و کشور تعلق دارید و تجربه‌هایی که آموختید متعلق به ملت است، سرمایه‌های بزرگ انسانی کشور هستید و دانش و تجربه شما در کنار هم گوهر گرانبهای تخصص و تجربه را به وجود آورده است که باید از آن استفاده شود.
رییس‌جمهور با اشاره به رقابت‌های انتخاباتی و مسائل و مباحث مطرح شده در آن زمان گفت: اگر کسی تخریبی نسبت به اینجانب انجام داده آن را گذشت کردم و از همه عزیزان هم می‌خواهم که آنچه باعث دلگیری آنها شده است را فراموش و همدیگر را حلال کنند.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه همه باید دست به دست هم دهیم و با همکاری و همدلی امور کشور را پیش ببریم، گفت: موفقیت دولت، موفقیت نظام و ملت است و اگر خدای ناخواسته نقص و کاستی در کشور به وجود آید، برای همه کشور خواهد بود. از همه عزیزان می‌خواهم که با برادری و محبت این دولت را یاری کنند و دولت تدبیر و امید نیز از همه نصیحت‌ها و مشورت‌ها استفاده خواهد کرد.
در ادامه این جلسه هیات وزیران، ضمن اظهار تاسف از جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه سیل استان‌های کرمان، فارس و سیستان و بلوچستان و ابراز همدردی با بازماندگان آنها، اعتبار بلاعوض و تسهیلات بانکی به منظور جبران خسارات و بازسازی مناطق سیل زده به استانهای مذکور اختصاص یافت تا در اختیار شورای هماهنگی مدیریت بحران این استانها قرار گیرد.
همچنین دولت اجازه یافت تا سهام جمهوری اسلامی ایران در شرکت اسلامی بین‌المللی تامین مالی تجاری (ITFC) وابسته به بانک توسعه اسلامی را از یک میلیون و نهصد و بیست هزار (1.920.000) دلار به یکصد و یک میلیون و نهصد و بیست (101.920.000) دلار افزایش دهد.
در خاتمه این جلسه، جناب آقای دکتر روحانی از زحمات و تلاش وزرای دولت دهم در طول دوران مسئولیت تقدیر و تشکر نمود.

شناسه خبر: 70499