دیدار وزیر خارجه سیرالئون با دکتر جهانگیری

دکتر اسحاق جهانگیری بعد از ظهر امروز (سه شنبه ) در دیدار «سامورا کامارا» وزیر امور خارجه سیرالئون با بیان اینکه لازمه پیشرفت در کشورهای آفریقایی ایجاد فضایی امن و با ثبات است، اظهار امیدواری کرد دولت سیرالئون بتواند زمینه توسعه و پیشرفت را در فضایی امن ایجاد کند .

سه شنبه 15 مرداد 1392 - 16:14

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه توسعه روابط با کشورهای آفریقایی یکی از اولویت های سیاست خارجی ایران است گفت: امیدوارم این سیاست جمهوری اسلامی ایران بتواند گامی در جهت پیشرفت کشورهای آفریقایی باشد.
دکتر جهانگیری با تأکید بر علاقه‌مندی مقامات دو کشور برای توسعه و تحکیم پیوندها و مناسبات فی‌مابین اظهار داشت: علی رغم روابط صمیمانه میان ایران و سیرالئون، متأسفانه روابط اقتصادی و تبادلات تجاری دو کشور از پیشرفت خوبی برخوردار نبوده که امیدواریم با رفع موانع و شکل گیری توافقات، شاهد ارتقاء سطح مناسبات و همکاری‌های اقتصادی دو کشور باشیم.
سامورا کامارا وزیر امور خارجه سیرالئون نیز در این دیدار از آمادگی کشورش برای توسعه روابط و گسترش همکاری‌ها در همه زمینه‌ها با جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: سیرالئون از مواضع عادلانه ایران در عرصه بین المللی حمایت می کند.
وی با اشاره به روابط تاریخی و صمیمانه دو کشور خواستار گسترش روابط اقتصادی و برخورداری از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران شد و افزود: امیدوارم در دوره ریاست جمهوری دکتر روحانی شاهد تقویت هر چه بیشتر مناسبات میان دو کشور باشیم.

شناسه خبر: 70421