دکتر جهانگیری در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان؛

ایران می تواند نقش مثبتی در مسائل منطقه‌ای و بین المللی ایفا کند

دکتر جهانگیری عصر امروز(دوشنبه) در دیدار یان کوبیش نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران هم در منطقه و هم در کشور افغانستان از ظرفیت و اثرگذاری عمیقی برخوردار است و می تواند نقش مثبتی در مسائل منطقه‌ای و بین المللی ایفا کند.

دوشنبه 14 مرداد 1392 - 18:14

معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: ایران خود را بخشی از راه حل برون رفت افغانستان از مشکلات کنونی می‌داند و آمادگی دارد در جهت حل مشکلات این کشور و مبارزه با مواد مخدر با سازمان ملل همکاری های خود را افزایش دهد .
یان کوبیش نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در افغانستان نیز در این دیدار ضمن تبریک برای پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم ، به بخشی از سخنرانی رییس جمهور در مراسم تحلیف اشاره کرد و گفت: سخنان ایشان در خصوص وحدت ، انسجام، بهبود وضعیت معیشتی مردم، مبارزه با فقر و احترام متقابل از مهمترین مسائل اصولی و بنیادی است که بسیار تاثیر گذار بود.
وی با تاکید براینکه سازمان ملل متحد آمادگی دارد با جمهوری اسلامی ایران در زمینه حل مسائل افغانستان و منطقه همکاری کند گفت: ظرفیت ایران در حل مشکلات سوریه ،افغانستان و دیگر مسائل منطقه بسیار بالاست و می تواند نقش موثری در بهبود اوضاع منطقه ایفا کند.

شناسه خبر: 70343