دیدار رییس مجلس جمهوری آذربایجان با دکتر روحانی

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران در دیدار اکتای اسراف رییس مجلس جمهوری آذربایجان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار گسترش و توسعه هر چه بیشتر روابط با همه کشورها بویژه کشورهای همسایه است.

دوشنبه 14 مرداد 1392 - 15:20

دکتر روحانی با اشاره به ظرفیت‌های خوب فرهنگی، تاریخی و منطقه‌ای بین دو کشور تاکید کرد: همکاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان می‌تواند در توسعه و تحکیم روابط دو کشور و سایر کشورهای منطقه مؤثر باشد و زمینه‌های تعامل و همکاری‌های بیشتر منطقه‌ای را بوجود آورد.
رییس‌جمهوری اسلامی ایران در ادامه همچنین به روابط خوب پارلمانی دو کشور اشاره کرد و گفت: مطمئن هستیم این تعامل خوب در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی می‌تواند اهداف مشترک را دنبال و منشأ خیر و برکت برای ملت‌ها و دولت‌های ایران و جمهوری آذربایجان شود.
دکتر روحانی از حضور مقامات جمهوری آذربایجان در مراسم تحلیف ابراز قدردانی کرد.
رییس مجلس جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام‌های گرم و صمیمانه رییس‌جمهور، دولت و ملت جمهوری آذربایجان گفت: جمهوری آذربایجان معتقد است، جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای مهم خاورمیانه است و همواره خواستار توسعه و تحکیم روابط در تمامی عرصه‌ها با این کشور هستیم.
وی با اشاره به روابط خوب پارلمانی دو کشور افزود: مجلس جمهوری آذربایجان به نوبه خود از همکاری‌های دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی دو کشور برای دستیابی به اهدفا مشترک همواره حمایت و پشتیبانی می‌کند.

شناسه خبر: 70306