دیدار وزیر فرهنگ چین با رییس‌جمهور

رییس‌جمهوری اسلامی ایران روابط و چین را رو به توسعه دانست و گفت: باید تلاش کنیم قاره آسیا جایگاه خود را در سطح جهانی پیدا کند.

دوشنبه 14 مرداد 1392 - 14:53

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی امروز (دوشنبه) در دیدار تساوی وو، وزیر فرهنگ چین با وی، نقش و موقعیت چین را در عرصه جهانی به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل مهم ارزیابی کرد و گفت: معتقدیم توسعه روابط و مناسبات گسترده تهران – پکن منافع دو ملت را تضمین خواهد کرد.
تساوی وو، وزیر فرهنگ چین نیز در این دیدار با ابلاغ بهترین سلام‌های گرم رییس‌جمهور کشور متبوعش برای دکتر روحانی گفت: ایران و پکن از فرهنگ و تمدن کهن و روابطی دیرینه برخوردارند می‌توانند در دنیای امروز نقش بسزایی ایفاء کنند.
وی همچنین جایگاه روابط دو کشور را در منطقه و جهان ممتاز توصیف و ابراز امیدواری کرد که در آینده روابط دو کشور در بالاترین سطح خود و منطقه و جهان برسد.
وزیر فرهنگ چین انرژی هسته‌ای را حق مسلم جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: چین معتقد است گفت‌وگو و مذاکره تنها راه حل موضوع هسته‌ای ایران است نه تحریم‌ها و اعمال فشارها.
وزیر فرهنگ چین به منظور شرکت در مراسم تحلیف رییس‌جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به ایران سفر کرده است.

شناسه خبر: 70303