دکتر اسحاق جهانگیری در دیدار معاون رییس جمهور غنا:

‌دولت دکتر روحانی از گسترش روابط اقتصادی با غنا استقبال می‌کند

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه گسترش روابط با کشورهای آفریقایی یکی از سیاست های جمهوری اسلامی ایران است، گفت:‌ دولت دکتر روحانی این سیاست را با جدیت دنبال خواهد کرد و در صدد گسترش روابط با کشورهای آفریقایی و از جمله غنا خواهد بود .

دوشنبه 14 مرداد 1392 - 14:16

دکتر اسحاق جهانگیری با بیان اینکه ایران و غنا از روابط صمیمانه و دوستانه ای برخوردار هستند، تصریح کرد: ایران به دنبال توسعه این روابط است و کمیسیون مشترک همکاریهای دو کشور را محل خوبی برای گفتگو پیرامون رفع موانع پیش روی همکاریهای اقتصادی می داند.
معاون اول رییس جمهور افزود: امیدوارم این کمیسیون در زمان مقرر تشکیل و بتواند گامی در جهت پیدایش راهکارهای توسعه روابط و گسترش همکاریهای اقتصادی میان ایران و غنا باشد .
دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (دوشنبه) در دیدار آمیسا آرتور، معاون رییس جمهور غنا از شرکت وی در مراسم تحلیف دکتر روحانی قدردانی و سلامهای رییس جمهور اسلامی ایران را به رییس جمهور غنا ابلاغ کرد.
آمیسا آرتور، معاون رییس جمهور غنا نیز در این دیدار با تبریک پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ، از استقبال گرم و میهمان نوازی مسئولین ایران تقدیر و تشکر کرد.
وی با بیان اینکه روابط حسنه ای میان دو کشور حاکم است افزود: هم اکنون سرمایه گذاران ایرانی زیادی در غنا در حال فعالیت هستند و امیدواریم این روابط حسنه در همه زمینه ها و بخشها گسترش پیدا کند .
معاون رییس جمهور غنا با اشاره به کمیسیون مشترک همکاریهای دو کشور که قرار است سال جاری در تهران برگزار شود تصریح کرد: امیدوارم این کمیسیون زمینه گسترش همکاریهای میان دو کشور را افزایش دهد .

شناسه خبر: 70293