دیدار معاون رییس جمهور هند با دکتر روحانی

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار حامد انصاری معاون رییس جمهور هند با وی، با قدردانی از حضور مقامات هندی در مراسم تحلیف، روابط دو کشور را مهم و تاریخی خواند و تاکید کرد: روابط ایران و هند در آینده در تمامی عرصه‌ها بیش از پیش توسعه خواهد یافت.

يکشنبه 13 مرداد 1392 - 23:20

دکتر روحانی در ادامه ابراز امیدواری کرد با همکاری خوب مقامات دو کشور، روابط راهبردی و موثر ایران و هند آثار و برکات شایسته‌ای برای ملت‌ها و دولت‌های دو کشور و سایر کشورهای منطقه به دنبال داشته باشد.
رییس‌جمهور کشورمان همچنین همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های گوناگون را خوب و سازنده خواند و تاکید کرد: موانع و مشکلات موجود نیز با تلاش مقامات دو کشور برطرف شود.
آقای حامد انصاری، معاون رییس جمهور هند نیز در این دیدار با ابلاغ سلام‌های گرم و تبریکات رییس‌جمهور و نخست‌وزیر هند به آقای روحانی و ملت ایران گفت: ما معتقدیم روابط خوب ایران و هند نباید محدود به روابط تجاری و مبادله‌ای نظیر نفت و گاز شود بلکه با توجه به ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی در روابط دو کشور باید این روابط را در تمامی عرصه‌ها گسترش داد و این امر مورد تاکید و حمایت کامل مقامات هندی قرار دارد.
معاون رییس جمهور هند به منظور شرکت در مراسم تحلیف رییس‌جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به ایران سفر کرده است.

شناسه خبر: 70169