دیدار رییس‌جمهور لبنان با دکتر روحانی

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران در دیدار میشل سلیمان رییس‌جمهور لبنان، با وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار توسعه هر چه بیشتر روابط با لبنان است، اظهار امیدواری کرد که مناسبات و همکاری‌های دو جانبه در آینده نیز از استحکام بیشتری برخوردار باشد.

شناسه خبر: 70167 -

يکشنبه 13 مرداد 1392 - 22:08

دکتر روحانی در این دیدار که شامگاه یکشنبه برگزار شد، گفت: همکاری‌های ایران و لبنان در ایجاد صلح، ثبات و امنیت منطقه‌ای بسیار مهم است.
رییس‌جمهور ایستادگی و مقاومت مردم لبنان در برابر تجاوز و اشغال را یکی از عوامل مهم علاقه ویژه مردم ایران نسبت به مردم لبنان توصیف کرد.
دکتر روحانی همچنین با قدردانی از حضور رییس‌جمهور لبنان برای شرکت در مراسم تحلیف این حضور را نشانه روابط دوستانه و برادرانه دو ملت و دولت دانست و اظهار امیدواری کرد روابط دو جانبه در عرصه‌های مختلف بیش از پیش توسعه یابد.
میشل سلیمان، رییس جمهور لنبان نیز در این دیدار با تبریک مجدد انتخاب دکتر روحانی به رییس جمهوری اسلامی ایران روابط دو جانبه تهران- بیروت را خوب توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در میان کشورهای منطقه نقش مهمی در حل و فصل مناقشات منطقه‌ای دارد.
وی با اشاره به سخنرانی دکتر روحانی در مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی گفت: سخنان شما می‌تواند روشنگر راه مردم منطقه و قطعاً بابی برای گفت‌وگو در سطح منطقه باشد.
ریس جمهور لبنان به منظور شرکت در مراسم تحلیف رییس‌جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به ایران سفر کرده است.

شناسه خبر: 70167

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار برگزیده