دیدار کفیل ریاست جمهور عراق با دکتر روحانی

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهور اسلامی ایران با بیان اینکه در روزهای اخیر ما شاهد یک سکون و آرامش در صحنه سیاسی عراق هستیم، ابراز خرسندی کرد و گفت: ایجاد ثبات و آرامش و امنیت در عراق به عنوان یک آرزو و هدف برای مردم و دولت ایران است.

يکشنبه 13 مرداد 1392 - 15:11

دکتر روحانی ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار خضیرالخزایی کفیل ریاست جمهوری عراق با وی گفت: جمهوری اسلامی ایران هر توان و امکانی که بتواند به ایجاد ثبات و امنیت عراق بیانجامد آمادگی دارد که آن را در اختیار ملت و دولت آن قرار دهد.
رییس‌جمهور با اشاره به اینکه ما خواهان توسعه روابط با عراق در همه زمینه‌ها هستیم، افزود: دولت ایران با همه توان تلاش خواهد کرد که روابط دو جانبه در تمام زمینه‌ها توسعه و تعمیق یابد.
دکتر روحانی افزود: اگر کشورهای مسلمان منطقه بتوانند روابط صمیمانه‌ای میان خود برقرار کنند بر خلاف آنچه که غرب تصور می‌کند به ضرر غرب نخواهد بود.
کفیل ریاست جمهور عراق نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در مراسم تحلیف رییس‌جمهور کشورمان، روابط خوب و برادرانه بغداد – تهران را رو به گسترش دانست.
خضیرالخزایی همکاری مشترک ایران و عراق در تمام زمینه‌ها را به نفع دو ملت و همچنین امت اسلام دانست و گفت: باور ملت و دولت عراق این است که روابط دوستانه دو کشور می‌تواند الگوی سایر کشورهای اسلامی و همسایه باشد.
کفیل ریاست جمهوری عراق گفت: قدرت ایران قدرت جهان اسلام و عراق است و امنیت عراق در جهت امنیت ایران و امنیت ایران در راستای امنیت عراق است به همین خاطر جمهوری اسلامی ایران می‌تواند نقش بسزایی در حل و فصل مناقشات منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا کند.
خضیرالخزایی برای شرکت در مراسم تحلیف دکتر روحانی که عصر امروز(یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود به ایران سفر کرده است.

شناسه خبر: 70109