دیدار معاون نخست وزیر کویت با دکتر روحانی

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار معاون نخست وزیر کویت بر لزوم گسترش روابط و همکاری های دو کشور در عرصه های دو جانبه و منطقه ای تاکید کرد.

يکشنبه 13 مرداد 1392 - 14:31

دکتر روحانی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار شیخ صباح خالد الصباح معاون نخست وزیر کویت با وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران خواهان گسترش روابط با کشور دوست و برادر کویت است، گفت: مسائل پیش روی ارتقاء سطح روابط دو کشور باید هر چه سریع‌تر حل و فصل شود و دولت جمهوری اسلامی ایران، برای گسترش مناسبات دوجانبه تلاش خواهد داشت.
رییس‌جمهور با اشاره به مشکلاتی که کشورهای منطقه‌ با آنها مواجه هستند،افزود: منطقه‌ای که کشورهای ما در آن قرار دارد، منطقه‌ای بسیار مهم است که البته در سالهای اخیر شاهد درگیری و اختلافات متعددی بوده و لذا ضرورت دارد همه کشورها برای ایجاد روابط مستحکم بین خود تلاش کنند تا در آینده هرگز شاهد جنگ، درگیری و خشونت نباشیم.
دکتر روحانی اظهار داشت: اگر فاصله‌ای بین کشورهای منطقه وجود دارد وظیفه دینی و سیاسی حکم می‌کند برای رفع این فاصله‌ها تلاش شده و روابط صمیمانه‌ای بین دولت‌ها و ملت‌های منطقه ایجاد شود.
رییس‌جمهور تاکید کرد: اگر صمیمیت بین کشورهای منطقه برقرار شده و ساز و کارهای امنیتی مورد توافق مستقر شود، هیچ توجیهی برای حضور کشورهای خارجی در منطقه وجود نخواهد داشت.
رییس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: وقتی اختلاف و مشکل وجود داشته باشد، بیگانگان با حضور در منطقه از همه طرفین اختلاف به نفع خودشان استفاده می‌کنند که این به زیان کشورهای منطقه است.
شیخ صباح خالد الصباح معاون نخست‌وزیر کویت نیز در این دیدار ضمن ابلاغ پیام تبریک امیر و نخست وزیر کشورش به مناسبت انتخاب و آغاز به کار حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: امیر کویت علاقه بسیاری برای حضور شخصی در مراسم آغاز به کار دولت جمهوری اسلامی ایران داشت، اما مراسم تشکیل دولت و مجلس جدید که امروز در کویت برگزار می‌شود، مانع از این شد که بتواند به ایران سفر کند، اما اصرار دارد که حتما با جنابعالی در تهران ملاقاتی داشته باشد و ضمنا چشم‌ انتظار دیدار با شما در کویت نیز هست.
شیخ صباح خالد الصباح اظهار داشت: اظهارات و دیدگاه‌های حضرتعالی باعث ایجاد فضایی مثبت در منطقه شده که لازم است از این فضا برای تقویت امنیت و ثبات منطقه و افزایش سطح همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای بهره کافی گرفته شود و کویت روی حکمت، توانمندی‌ها و تجربیات شخص جنابعالی و دیدگاه‌های راهبردی شما درباره مسائل منطقه‌ای حساب ویژه‌ای می‌کند.
معاون نخست‌وزیر کویت برای شرکت در مراسم تحلیف دکتر روحانی که عصر امروز (یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود به ایران سفر کرده است.

شناسه خبر: 70092