رئیس دفتر رئیس جمهور در دیدار مدیرعامل شبکه الجزیره:

روابط ایران و قطر به جهت همسایگی، تاریخی و اشتراکات مذهبی عمیق است/ امپراطوری رسانه‌ای غرب تلاش زیادی کرده تا مردم دنیا از واقعیت ایران و انقلاب اسلامی و صلح دوستی آنها مطلع نشوند/ الجزیره به مسائل ایران و توانمندی‌های آن نگاه دقیقتری داشته باشد

اسماعیلی با اشاره به تلاش دشمنان برای اطلاع رسانی و تصویرسازی غلط درباره واقعیت های ایران،‌ افزود: امیدواریم شاهد توجه دقیقتر الجزیره به مسائل ایران و توانمندی‌های آن باشیم.

شناسه خبر: 134780 -

چهارشنبه 4 اسفند 1400 - 19:00

غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور در جریان سفر به قطر،‌ ضمن دیدار با حمد بن ثامر آل ثانی مدیرعامل شبکه الجزیره،‌ از بخش های مختلف دو شبکه الجزیره عربی و الجزیره انگلیسی بازدید کرد.
اسماعیلی در این دیدار روابط و مناسبات ایران و قطر را به جهت همسایگی، تاریخی و اشتراکات مذهبی عمیق و دیرینه خواند و افزود: در کنار روابط اقتصادی و سیاسی یکی از مسائلی که می‌تواند باعث گسترش روابط شده و پیشینه تاریخی آنرا برای نسل جدید بازگو کند، حوزه رسانه است.
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه برای پایداری مناسبات باید مستمراً کیفیت روابط و پیشینه آن برای مردم 2 کشور و سایر ملل بازگو شود، گفت: شبکه الجزیره در این موضوع می‌تواند نقشی موثر ایفا کند و ما ضمن قدردانی از تلاشهای صورت گرفته، اعتقاد داریم الجزیره باید بیشتر در این حوزه فعالیت کند.
اسماعیلی با اشاره به اینکه علیرغم تحریم‌های مختلف و نیز اقدامات دشمنان، روابط 2 کشور آسیب ندیده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر تحریم اقتصادی که با لطف خدا و مقاومت مردم شکست خورده است، تحریم رسانه‌ای هم هست و امپراطوری رسانه‌ای غرب تلاش زیادی کرده تا مردم دنیا از واقعیت ایران و انقلاب اسلامی و صلح دوستی آنها مطلع نشوند.
رئیس دفتر رئیس جمهور «همسایگان» را مبدا و محور سیاست خارجی دولت جدید ایران عنوان کرد و ضمن قدردانی از پوشش خوب سفر رئیس جمهور به قطر در رسانه های این کشور از جمله شبکه الجزیره،‌ اظهار داشت: امیدواریم در نتیجه سفر دکتر رئیسی، شاهد توجه دقیقتر الجزیره به مسائل ایران و توانمندی‌های آن باشیم و خدماتی که ملت ایران به جهان اسلام و محور مقاومت داشته است، بدرستی تبیین شود.
اسماعیلی با اظهار نارضایتی از اینکه واقعیت‌های تاریخی و دستاوردهای انقلاب آنگونه که باید به جهان معرفی نشده است،‌ اظهار داشت: تلاش داریم از رسانه‌های دوست برای بهبود این وضعیت کمک بگیریم.
رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با اشاره به تحولات مختلف بین المللی گفت: آمریکا هیچ وقت مانند امروز ضعیف نبوده است و از این موقعیت ملت‌های مسلمان و رسانه‌های آنها باید حداکثر استفاده را داشته باشند.
اسماعیلی گفت: حمایت ایران از فلسطینیان نه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی که از ابتدای شکل‌گیری مبارزات امام خمینی(ره) شروع شد و امام در دوران اقامت در نجف مواضع خویش را علیه اسرائیلی‌ها در کلاس‌های درسشان تبیین نمودند و در سال‌های پس از پیروزی انقلاب هم ما حمایت‌های مختلف و گسترده‌ای از فلسطینی‌ها داشته‌ایم و معتقدیم فلسطین مسئله اول جهان اسلام است.
شیخ حمد بن ثامر آل ثانی مدیرعامل شبکه الجزیره نیز در این دیدار با خوشامدگویی به رئیس دفتر رئیس جمهور و هیئت همراه وی، سفر دکتر رئیسی به قطر را یک سفر تاریخی عنوان کرد و گفت: این سفر منجر به گشایش‌های بسیار دو جانبه و منطقه‌ای خواهد شد.
شیخ حمد بن ثامر با قدردانی از رویکرد خوب و ستودنی کشورمان در دوره تحریم قطر، افزود: روابط دو جانبه روز به روز و سال به سال بهتر می‌شود و نقاط مشترک بین ما و ایران زیاد است. از جمله در تحریم و البته تحریم های علیه شما غیرقابل مقایسه با میزان تحریم های ماست.
وی گفت: در دوره کوتاه آغاز بکار دولت جدید در ایران تحولات و تغییرات محسوسی را مشاهده می‌کنیم.
مدیرعامل الجزیره در ادامه به بیان توضیحاتی درخصوص مجموعه رسانه ای الجزیره و برنامه های توسعه ای آن پرداخت و ابراز امیدواری کرد که همکاری الجزیره با رسانه های ایرانی افزایش یابد.

شناسه خبر: 134780

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده