دکتر رضایی در دیدار با رئیس شورای علم و فناوری نیکاراگوئه:

توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی ایران و نیکاراگوئه به نفع پیشرفت و رفاه دو‌ ملت و حائز اهمیت است

دکتر محسن رضایی در دیدار با رئیس شورای علم و فناوری نیکاراگوئه توسعه علم و فناوری را موجب پیشرفت جامعه بشری دانست و گفت: باید علم و فناوری و صنعت با هم در آمیخته شود تا بتوانیم از آن در راستای تولید ثروت استفاده کنیم.

شناسه خبر: 133863 -

پنجشنبه 23 دی 1400 - 13:51

وی با بیان اینکه ایران و نیکاراگوئه در مقابله با زیاده خواهی آمریکایی ها توانسته اند موفقیت های بزرگی به دست بیاورند و استقلال سیاسی خود را حفظ کنند، خاطر نشان کرد: باید در زمینه های اقتصادی، علمی و فناوری هم در کنار یکدیگر باشیم و با توسعه روابط و همکاری های دو جانبه و بین المللی بتوانیم به نفع پیشرفت و رفاه دو ملت گام برداریم.
معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده انتقال تجربیات، توانمندی ها و دستاوردهای خود در زمینه های گوناگون علمی، فناوری و دانشگاهی به نیکاراگوئه است.
رئیس شورای علم و فناوری نیکاراگوئه نیز در این دیدار که مدیران ارشد علمی، فناوری و دانشگاهی این کشور نیز حضور داشتند، با اشاره به پیشرفت ها و توانمندی های ایران در حوزه های گوناگون علمی و فناوری و امضای تفاهم نامه با پارک فناوری پردیس در راستای توسعه همکاری ها در این حوزه، خواستار گسترش بیش از پیش روابط دو کشور در زمینه های گوناگون تبادلات علمی، فناوری، نوآوری و کارآفرینی در بخش کشاورزی، تولید بذر و صنایع و همکاری های دانشگاهی و تربیت دانشجو شد.
همچنین مدیران ارشد علمی، دانشگاهی و حوزه های فناوری نیکاراگوئه نیز در این دیدار به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در زمینه های گوناگون مرتبط با توسعه همکاری های علمی و فناوری دو کشور پرداختند.

شناسه خبر: 133863

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده