دکتر رضایی در دیدار وزیر بهداشت و مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان تامین اجتماعی نیکاراگوئه:

جمهوری اسلامی ایران آماده انتقال تجربیات و فناوری های خود در حوزه بهداشت و ‌درمان به نیکاراگوئه است

معاون اقتصادی رئیس جمهور تلاش در راستای سلامت مردم و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به آنان را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه همکاری ها و انتقال تجربیات و دستاوردهای خود در بخش های مختلف بهداشت و درمان بویژه در زمینه مقابله با بیماری کرونا با نیکاراگوئه است.

شناسه خبر: 133862 -

پنجشنبه 23 دی 1400 - 13:50

دکتر محسن رضایی روز سه شنبه به وقت محلی در دیدار با وزیر بهداشت و مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان تامین اجتماعی نیکاراگوئه، دولت جدید ایران مصمم به توسعه همکاری ها و روابط با کشورهای آمریکای لاتین بویژه نیکاراگوئه است.
وی با انتقاد از توطئه گری، تحمیل و اعمال فشار آمریکا علیه دولت ها و ملتهای مقاوم، گفت: در این شرایط باید ایران و نیکاراگوئه در کنار یکدیگر بوده و متحد و قدرتمند علیه زیاده خواهی مستکبران ایستادگی کنند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به توانمندی های کشورمان برای توسعه همکاری های دانشگاهی، علمی و فناوری، اقتصاد پزشکی و داروسازی و تامین دارو ، تربیت پزشک و تجهیزات پزشکی با نیکاراگوئه بر ضرورت تلاش مسئولان دو کشور در این زمینه تاکید کرد.
مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان تامین اجتماعی نیکاراگوئه، در این دیدار ضمن تشریح اقدامات و برنامه های تحت مدیریت خود در راستای ارائه خدمات تامین اجتماعی و بیمه به مردم این کشور، تبادل تجربیات و توسعه همکاری های بخش های مرتبط دو‌کشور با یکدیگر را حائز اهمیت عنوان کرد.
وی همچنین خواستار افزایش تبادلات در حوزه تامین دارو و خدمات تامین اجتماعی میان دو کشور شد.
همچنین خانم آلوارز وزیر بهداشت نیکاراگوئه هم در این دیدار
گزارشی جامع از فعالیت های وزارت بهداشت نیکاراگوئه و چگونگی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم این کشور ارائه کرد.

شناسه خبر: 133862

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده