دکتر رضایی در دیدار رئیس مجلس نیکاراگوئه:

صلح و پیشرفت بدون قدرت طلبی و زیاده خواهی آمریکا بیشتر برای جهانیان در دسترس خواهد بود

معاون اقتصادی رئیس جمهور بر ضرورت تعامل و همکاری مجالس ایران و نیکاراگوئه در راستای قانون گذاری و تسهیل شرایط در مسیر توسعه همکاری ها و روابط دو‌کشور تاکید کرد.

پنجشنبه 23 دی 1400 - 13:43

دکتر محسن رضایی روز سه شنبه به وقت محلی در دیدار گوستاوو پورراس کورتس رئیس مجلس ملی نیکاراگوئه، گفت: تاریخ انقلاب و مبارزه با امپریالیسم و استعمار در ایران و نیکاراگوئه شباهت ها و قرابت زیادی نسبت به هم دارد.
وی با اشاره به اینکه در این شرایط که دشمنان همه توان خود را علیه ملت های مقاوم به کار بسته اند، باید در کنار هم و پشتیبان یکدیگر باشیم، گفت: دشمنان ملت های مقاوم باید بدانند که ما همواره در کنار هم هستیم و آنها نمیتوانند با توطئه و تحریم به اهداف خود دست پیدا کنند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور با محکوم کردن اقدامات و تحریم های آمریکا علیه دولت و ملت نیکاراگوئه، خاطرنشان کرد: امروز دوران زورگویی، تحریم و جنگ در جهان به پایان رسیده است و باید در مجامع بین المللی علیه این توطئه و زورگویی آنان ایستادگی کنیم.
وی ادامه داد: مطمئنا صلح و پیشرفت منهای قدرت طلبی و زیاده خواهی آمریکا برای جهانیان عادلانه تر و در دسترس تر خواهد بود.
دکتر رضایی همچنین ضمن ابلاغ پیام تبریک رئیس مجلس ایران به رئیس مجلس نیکاراگوئه به خاطر انتخاب مجدد وی در این سمت، بر تلاش مسوولان ایران و نیکاراگوئه در راستای توسعه روابط اقتصادی، تجاری در حوزه های مختلف از جمله همکاری ها در بخش نفت، انرژی و معادن تاکید کرد.
گوستاوو پورراس کورتس رئیس مجلس ملی نیکاراگوئه نیز در این دیدار با تقدیر از حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور کشورمان در مراسم تحلیف دانیل اورتگا ، و تجلیل از روحیه انقلابی و مقاوم دولت و ملت ایران، اظهار داشت: نقطه قوت و مشترک ملت های انقلابی شناخت درست دشمن و جدیت برای مقابله با زیاده خواهی آنان است.
رئیس مجلس ملی نیکاراگوئه با تاکید بر اینکه برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران ارزش قائلیم و به آن افتخار می کنیم، گفت: دوستی و مودت میان دو دولت و دو‌ ملت ایران و نیکاراگوئه و ایستادگی آنها در برابر توطئه امپریالیسم آمریکا و زورگویان جهان بسیار حائز اهمیت است.
وی تاکید کردی مجلس نیکاراگوئه مانند تمام ارکان این کشور از توسعه مناسبات و همکاری های همه جانبه با ایران استقبال کرده و در مسیر گسترش بیش از پیش روابط دو کشور و دو ملت تلاش خواهد کرد.

شناسه خبر: 133859