دکتر رضایی در دیدار با رئیس جمهور نیکاراگوئه:

کشورهای مقاوم باید با تلاش مضاعف در راستای گسترش روزافزون مناسبات و دوستی های خود گام بردارند

معاون اقتصادی رئیس جمهور اشاره به روابط دوستانه و برادرانه ایران و نیکاراگوئه بر توسعه، تعمیق و تحکیم بیش از پیش مناسبات و همکاری های دوجانبه و بین المللی تهران - ماناگوآ تاکید کرد.

شناسه خبر: 133858 -

پنجشنبه 23 دی 1400 - 13:42

دکتر محسن رضایی در دیدار با دانیل اورتگا رئیس جمهور نیکاراگوئه، با اشاره به دیدارها و رایزنی های خود با مقامات عالی رتبه و مسوولان بخش های مختلف نیکاراگوئه، گفت: دولت و ملت ایران احترام ویژه ای برای دولت و ملت نیکاراگوئه و مقاومت آنان در برابر زیاده خواهی زورگویان جهان قائل است.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی که زیاده خواهان جهان بویژه آمریکا با توطئه و تحریم می خواهد از پیشرفت و توسعه ملت ها و دوستی و همکاری آنان جلوگیری کند، کشورهای مقاوم باید با تلاش مضاعف در راستای گسترش روزافزون مناسبات و دوستی های خود گام بردارند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دوستان و برادران انقلابی خود در نیکاراگوئه ایستاده و آماده توسعه، تقویت و تحکیم روابط همه جانبه با این کشور است.
وی اظهار داشت: کشورهای مقاوم در برابر زیاده خواهی زورگویان جهان باید اتحادیه کشورهای متحد علیه تحریم را تشکیل دهیم و یکپارچه در مقابل توطئه و تحریم آمریکا ایستادگی کنیم.
دانیل اورتگا نیز در این دیدار با تقدیر از حضور معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران در مراسم تحلیف وی، و با تجلیل از روحیه مقاوم ملت ایران در برابر تحریم ها و فشار دشمنان، گفت: دوستی دو دولت و دو ملت ایران و نیکاراگوئه یک رابطه صمیمانه، برادرانه و عمیق است.
اورتگا ادامه داد: ما برای رهبری انقلاب، رییس جمهوری اسلامی ایران و شهید راه صلح و مقاومت سردار قاسم سلیمانی احترام فراوانی قائل هستیم.
رئیس جمهور نیکاراگوئه با بیان اینکه همه عشق و محبت خودمان را تقدیم به ملت بزرگ ایران می کنیم، گفت:
باید در کنار یکدیگر بمانیم و در راه صلح و زندگی به مبارزه خود ادامه بدهیم.
وی با تجلیل از اقتدار ایران در مذاکره با قدرتهای جهان برای احقاق حق ملت خود، خاطرنشان کرد: نیکاراگوئه از حق ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای در مجامع بین المللی دفاع می کند.

شناسه خبر: 133858

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده