دکتر رضایی در دیدار رئیس جمهور کوبا:

باید با توسعه همکاری‌ها، تحریم و فشار دشمنان را خنثی و توطئه آنان علیه ملت‌های مقاوم را بی‌اثر کنیم

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به ضرورت توسعه همکاری ها و مناسبات تهران- هاوانا در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، بهداشتی، علمی و همکاری‌های فناورانه، بر تلاش مسوولان دو کشور برای ارتقای سطح روابط و مبادلات فی مابین تاکید کرد.

شناسه خبر: 133831 -

سه شنبه 21 دی 1400 - 17:48

دکتر محسن رضایی در جریان سفر به کشور نیکاراگوئه در دیدار با «میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا، با اشاره به سابقه دوستی و روابط دو کشور، تلاش در راستای توسعه، تحکیم و تقویت مناسبات فی مابین در بخش های مختلف بویژه علمی و فناوری و تجاری را حائز اهمیت عنوان کرد.
معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به همکاری های خوب و موثر دو کشور در زمینه فناوری‌های جدید و مقابله با بیماری کرونا و ساخت واکسن مشترک، اظهار داشت: باید با توسعه همکاری‌ها تحریم و فشار دشمنان را خنثی و توطئه آنان علیه ملت های مقاوم را بی اثر کنیم که البته تاکنون نیز اینچنین بوده است.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه و گسترش همه جانبه مناسبات و همکاری‌ها با کشور دوست خود کوبا است، گفت: می توانیم برای تسهیل و افزایش سطح مبادلات تجاری ایران با کشورهای آمریکای لاتین بویژه کوبا، یک اتحادیه تجاری مشترک ایجاد کنیم.
دکتر رضایی همچنین خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران برای دولت و ملت کوبا و مقاومت آنها در برابر زیاده خواهی زورگویان احترام خاصی قائل است و نسبت به تحکیم روابط و دوستی‌ها با این کشور اهتمام داشته و مصمم است.
«میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا نیز در این دیدار با تجلیل از آرمان انقلاب اسلامی و مقاومت دولت و ملت ایران در برابر زیاده خواهی قدرتهای زورگوی جهان بویژه آمریکا، گفت: دولت و ملت کوبا برای فرهنگ غنی و ملت عزیز ایران ارزش و احترام خاصی قائل هستند.
وی با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های ایران و کوبا در همه بخش ها بویژه در زمینه‌های تجاری و علمی و فناوری، افزود: همکاری مشترک ایران و کوبا در زمینه مقابله با بیماری کرونا و ساخت واکسن موفقیت بسیار خوبی در مبارزه با تحریم‌ها و توطئه دشمن مشترک دو ملت به شمار می‌آید.
رئیس جمهور کوبا همچنین با بیان اینکه از حق ایران برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای حمایت می‌کنیم، بر تلاش مسوولان دو کشور برای توسعه روابط بانکی و تجاری فی مابین تاکید کرد.

شناسه خبر: 133831

- سفرهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده