دکتر رضایی در دیدار مسئولان و مدیران فرهنگی و رسانه‌ای نیکاراگوئه:

فرهنگ، رسانه و آموزش موضوعی مهم در تعمیق روابط ملت‌ها است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به نقش فرهنگ و تعاملات فرهنگی در نزدیکی ملت‌ها به یکدیگر بر تلاش مضاعف مسئولان ایران و نیکاراگوئه در راستای افزایش همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای دو کشور تاکید کرد.

شناسه خبر: 133819 -

دوشنبه 20 دی 1400 - 10:49

دکتر محسن رضایی در جریان سفر به کشور نیکاراگوئه به منظور شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب این کشور، عصر یکشنبه به وقت محلی با رئیس سازمان فرهنگ، رئیس رسانه‌های دولتی، رئیس سازمان سینمایی و مدیر خبرگزاری دولتی و رئیس موزه روبنداریو نیکاراگوئه دیدار و گفتگو کرد.
معاون اقتصادی رئیس جمهور در این دیدار با بیان اینکه فرهنگ، رسانه و آموزش در تعمیق روابط ملت‌ها حائز اهمیت است، اظهار داشت: فرهنگ دل‌ها و روح ملت‌ها را به هم نزدیک‌ کرده و آنها را با هم منسجم می کند.
دکتر رضایی خاطرنشان کرد: اگر ملت‌ها با هم منسجم نباشند مقاومت در برابر زورگویی دشمنان سخت و دشوار می شود.
وی با اشاره به سوابق تاریخی هنر، ادبیات و فرهنگ دیرینه ایرانی و قرابت مردم دو کشور در مبارزه علیه مستکبران، تصریح کرد: باید توسعه و تعمیق روابط فرهنگی و رسانه‌ای میان دو ملت و دو کشور را جدی بگیریم و از آن حمایت کنیم.
مسئولان و مدیران فرهنگی و رسانه‌ای نیکاراگوئه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر معاون اقتصادی رئیس جمهور کشورمان به نیکاراگوئه و با اشاره به پیشرفت‌ها و توفیقات جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری و رسانه‌ای خواستار توسعه همکاری‌ها و تبادلات فرهنگی میان دو کشور شدند.

شناسه خبر: 133819

- سفرهای خارجی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده