بازدید دکتر مرتضوی از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی

معاون اجرایی رئیس جمهور از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی ۱۴۰۰ دیدن کرد.

شناسه خبر: 133533 -

چهارشنبه 8 دی 1400 - 17:07

دکتر سید صولت مرتضوی بعد از ظهر امروز چهارشنبه با حضور در محل نمایشگاه دائمی بوستان گفتگو از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد و با توضیحات مسئولان و دست‌اندرکاران غرفه‌های مختلف در جریان جزئیات توانمندی‌های علمی جهاددانشگاهی کشور قرار گرفت.

نمایشگاه بزرگ توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰ از پنجم تا نهم دی‌ماه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به صورت محدود و تخصصی در مرکز نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار شده است.

جهاد دانشگاهی با تکیه بر دانش و توان متخصصان جوان کشور توانسته است بسیاری از قطعات پیشرفته مورد نیاز در صنعت نفت و گاز، حمل و نقل، مخابرات و برق را داخلی‌سازی کند. بخش پزشکی، علوم و صنایع دریایی نیز از دیگر بخش‌های جذاب این نمایشگاه است.

معاون اجرایی رئیس جمهور در پایان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی ۱۴۰۰ در جمع خبرنگاران گفت: نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی ۱۴۰۰ متفاوت‌تر از سال‌های قبل است و خدا را شاکریم که با گذشت زمان شاهد اضافه شدن دستاوردهای جدید و پیشرفته‌تر هستیم.

مرتضوی افزود: باور داریم اگر به عزم و توانمندی‌های دانشمندان جوان کشورمان اعتقاد داشته باشیم و از این ظرفیت خدادادی به شکل مطلوب بهره بگیریم، نه تنها قادریم بخشی از تحریم‌ها را پشت سر بگذاریم بلکه می‌توانیم بخشی از محصولات‌مان را نیز صادر کنیم تا نام جمهوری اسلامی ایران در جغرافیای علم و فناوری و جهاد بیش و بهتر از گذشته بدرخشد.
معاون اجرایی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بنای دولت سیزدهم حمایت از فعالان دانش‌بنیان و جوانان خلاق، مومن و انقلابی کشور است و معتقدیم جهاد دانشگاهی با کمک دولت و بخش خصوصی به اهدافی که ترسیم شده دست خواهد یافت.

شناسه خبر: 133533

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده