دکتر محسن رضایی:

بانک ها و بازار سرمایه باید همکاری تنگاتنگی برای ایجاد ثبات در بازار مالی داشته باشند

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت ثبات مالی و همکاری نزدیک بانک‌ها و بازار سرمایه در زمینه ثبات بازار مالی گفت: ارکان بازار مالی از جمله بانک‌ها و بازار سرمایه باید همکاری تنگاتنگی برای ایجاد ثبات در بازار مالی داشته باشند.

شناسه خبر: 132377 -

سه شنبه 11 آبان 1400 - 13:06

دکتر محسن رضایی روز سه شنبه در جلسه مدیریت نوسانات بازار سرمایه با حضور رئیس سازمان بورس، روسای ‌بانک های عامل و نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و خبرگان بازار سرمایه با اشاره به نقش و تاثیر بانک‌ها و بازار سرمایه در ثبات بازار مالی کشور، تصریح کرد: بانک‌ها و بورس، هر دو در ایجاد و تقویت ثبات نظام مالی کشور احساس مسئولیت کنند و برآیند همکاری های نزدیک آنها باید جلوگیری از نوسانات مختلف و در نهایت ثبات و آرامش در بازار مالی باشد.

در این جلسه رئیس سازمان بورس با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بازار سرمایه، پیشنهادات خود را در حوزه‌های مختلف از جمله قیمت گذاری کالاها و سیاست های پولی و تجاری مطرح کرد.

مدیران بانک های عامل نیز در سخنان جداگانه‌ای راهکارهای حمایت از بازار سرمایه و بهبود نسبت های مالی را مطرح کردند

در این جلسه مقرر شد پیشنهادات کوتاه مدت پس از بررسی‌های کامل در جریان تصویب نهایی قرار گیرد و در زمینه پیشنهادات میان مدت، بانک ها، بازار سرمایه، بانک مرکزی و وزارتخانه های امور اقتصاد و دارایی و صنعت، معدن و تجارت همکاری مشترکی برای تهیه برنامه جامع داشته باشند.

شناسه خبر: 132377

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری