معاون اقتصادی رئیس جمهور:

دولت استفاده از ظرفیت نخبگان حوزه و دانشگاه را برای اداره کشور ضروری می داند/ ایجاد سیستم اجماع نخبگانی برای شتاب بخشیدن به توسعه اقتصادی موثر است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر لزوم ایجاد سیستم و نظام اجماع نخبگانی در روند اداره اقتصادی کشور، گفت: دولت مصمم است قبل از تصمیم گیری های مهم اقتصادی با اساتید و نخبگان اقتصاد، همفکری و هم اندیشی کند.

شناسه خبر: 132375 -

سه شنبه 11 آبان 1400 - 12:11

دکتر محسن رضایی دوشنبه شب در نشست مشترک معاونت اقتصادی ریاست جمهوری و وزارت اقتصادی ودارایی با صاحب نظران اقتصادی به تاکید رئیس جمهور بر تقویت ارتباط دولت با نخبگان در حوزه‌های مختلف بویژه اساتید اقتصاد اشاره کرد و گفت: دولت استفاده از ظرفیت نخبگان و اساتید برجسته حوزه و دانشگاه را برای اداره کشور ضروری می‌داند و در زمینه موضوعات اقتصادی، وزارت امور اقتصادی و دارایی محوریت برگزاری جلسات و نشست های مختلف با صاحب‌نظران حوزه اقتصاد را بر عهده دارد.

 معاون اقتصادی رئیس جمهور با تشریح مراحل توسعه یافتگی در غرب و شرق بر پایه دو مدل دانش و فناوری، افزود: در ایران اسلامی بهترین الگو را ایجاد سیستم اجماع نخبگانی می دانم که فراتر از افراد، جناح بندی‌ها و جریانات سیاسی، روند ارتباط دولت با دانشگاه و فناوری را در راستای پیشرفت اقتصادی کشور برقرار کند.

دکتر رضایی تصریح کرد: معتقدم با توجه به تجربیات گذشته، وجود نظام و سیستم اجماع نخبگانی در کشور می تواند در تسریع و شتاب بخشیدن به روند توسعه اقتصادی کشور موثر باشد.

در این جلسه که 3 ساعت به طول انجامید، 15 نفر از اساتید و صاحبنظران اقتصادی دیدگاه ها و نظرات خود را در خصوص موضوعات مهم اقتصادی کشور بیان کردند.

شناسه خبر: 132375

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی