رئیس دفتر رئیس جمهور:

گره‌گشایی و رفع مشکلات مردم ماموریت اصلی دولت سیزدهم است/ راه اندازی بخش کرونایی داروخانه 29 فروردین پس از بازدید رئیس جمهور، نمونه یک کار جهادی و قابل الگو برداری است/ کلمات «نمی‌شود»، «نمی‌توانیم»، «امکان ندارد» و «شدنی نیست» در قاموس و فرهنگ دولت سیزدهم جایی ندارد/ تمام تلاش دولت بر این است که دارو و واکسن به اندازه کافی تأمین شود/ همه ارکان دولت با عزم جهادی به دنبال برطرف کردن دغدغه‌ها و مشکلات مردم هستند

رئیس دفتر رئیس جمهور روز سه‌شنبه درآیین افتتاح بخش دارویی بیماران کرونایی داروخانه 29 فروردین، گره‌گشایی و رفع مشکلات مردم را مأموریت اصلی دولت سیزدهم دانست و اظهار داشت: دولت براساس اصل "ما می‌توانیم" و فرهنگ جهادی در مسیر غلبه بر مشکلات مردم و کشور حرکت می‌کند.

شناسه خبر: 130618 -

سه شنبه 26 مرداد 1400 - 11:28

غلامحسین اسماعیلی با قدردانی از همه کسانی که راه اندازی این مجموعه را بلافاصله پس از بازدید و دستور رئیس جمهور از داروخانه 29 فروردین آغاز کردند، اظهار داشت: افتتاح این مرکز ثابت کرد که ما می‌توانیم و فقط نیازمند یک اراده و حرکت جهادی بود که خوشبختانه امروز این اراده و فرهنگ در بخش‌های مختلف بوجود آمده است.

اسماعیلی افزود: احداث این مجموعه نشان داد که کار جهادی نتیجه دارد و امروز برای غلبه بر مشکلات تنها یک راه داریم و آن پیگیری فرهنگ جهادی در کارها است و با این فرهنگ است که می توانیم بر همه مشکلات غلبه کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اقدام ارتش جمهوری اسلامی ایران در احداث این مجموعه پس از بازدید رئیس جمهور یک کار جهادی و قابل تقدیر و قابل الگوبرداری توسط بخش‌های دیگر مدیریت کشور است.

اسماعیلی گفت: هر کجا آوا و پژواکی از مشکلات مردم به گوش رئیس جمهور برسد به طور شخصی و هم با صدور دستورات موکد تلاش می‌کنند که مشکلات مردم برطرف شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر این سوال در ذهن مردم شکل گرفته بود که آیا مشکلات موجود قابل حل است یا باید با این مشکلات بسازند، اما دیدگاه دولت سیزدهم این است که می‌توان مشکلات را حل و فصل کرد و کلمات «نمی‌شود»، «نمی‌توانیم»، «امکان ندارد» و «شدنی نیست» در قاموس و فرهنگ دولت سیزدهم جایی ندارد.

اسماعیلی با اشاره به افزایش تعداد داروخانه‌های توزیع کننده داروهای کرونایی بعد از دستور رئیس جمهور مبنی بر اینکه در کمتر از 48 ساعت باید تعداد این داروخانه‌ها به صد و سپس به 300 داروخانه افزایش یابد، افزود: امروز در تهران 490 داروخانه و در سطح کشور حدود 2 هزار داروخانه متولی توزیع داروهای کرونایی هستند.

رئیس دفتر رئیس جمهور، افزود: اولین پیام چنین اقدامی این است که اگر اراده و همت لازم وجود داشته باشد می‌توان در کمترین زمان، مشکل را برطرف کرد و پیام دیگر آن این است که با پیگیری انجام شده، دارو به اندازه کافی تأمین شده و مردم نباید دغدغه تأمین دارو داشته باشند.

اسماعیلی درادامه با اشاره به اهتمام وزارت بهداشت و درمان و سازمان غذا و دارو در تأمین داروهای مورد نیاز مردم، اظهار داشت: تمام تلاش دولت بر این است که دارو و واکسن به اندازه کافی تأمین شود و در این راستا واردات نیز با جدیت در حال انجام است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دولت اراده و انگیزه جدی برای رفع مشکلات مردم دارد، تصریح کرد: امروز همه همراهان دولت جهادگونه به میدان آمده اند و با عزم جهادی به دنبال برطرف کردن دغدغه‌ها و مشکلات مردم هستند.

اسماعیلی درحاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه در زمینه تأمین داروهای کرونایی مشکلی وجود ندارد، اظهار داشت: محموله بسیار خوبی از سرم با فوریت و بدون تشریفات گمرکی به کشور وارد شده و در سطح کشور توزیع شده است، ضمن اینکه تولید داخلی سِرُم نیز سرعت گرفته است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز در این مراسم با بیان اینکه ارتش تکریم مردم را که جزء تأکیدات رئیس جمهوراست، با جدیت در دستور کار خود دارد، اظهارداشت: از آغاز شیوع ویروس کرونا، با روحیه جهادی نسبت به مقابله با این ویروس، در صحنه حاضر شدیم و این تهدید را به فرصتی برای خدمتگزاری ویژه به مردم تبدیل کردیم.

شناسه خبر: 130618

- دفتر رئیس‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

- سخنراني ها

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده