آیت الله رئیسی در دیدار رئیس مجلس قانونگذاری عالی ازبکستان:

برقراری تعامل گسترده با کشورهای همسایه از اصول اولیه سیاست خارجی دولت ایران است/ تعمیق و تحکیم مناسبات و همکاری های دو کشور باید به امنیت و رفاه بیشتر دو ملت منجر شود

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در دیدار "نورالدین جان اسماعیل اف" رئیس مجلس قانونگذاری عالی ازبکستان با اشاره به اینکه دو کشور از اشتراکات تاریخی و فرهنگی زیادی برخوردار هستند، گفت: ظرفیت‌های بی‌شماری برای توسعه و برقراری روابط در عرصه های مختلف بویژه اقتصادی بین دو کشور وجود دارد که علاقه مند هستیم در مسیر منافع ملت های خود فعال سازیم.

شناسه خبر: 130191 -

چهارشنبه 13 مرداد 1400 - 18:11

دکتر رئیسی ضمن تاکید بر تسریع در تکمیل قراردادهای موجود بین دو کشور و لزوم شناسایی ظرفیت‌های جدید، خاطرنشان کرد: باید تعمیق و تحکیم مناسبات و همکاری‌ها به امنیت دو کشور و رفاه بیشتر دو ملت منجر شود.
رییس جمهور همچنین اهمیت همکاری‌های نزدیک بین پارلمان‌های ایران و ازبکستان را مورد تاکید قرار داد و گفت: تعامل و همکاری‌های پارلمانی می تواند نقش موثری در روند اجرای قراردادهای فی مابین و توسعه روزافزون روابط داشته باشد.
نورالدین جان اسماعیل اف رئیس مجلس قانونگذاری عالی ازبکستان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام و تبریک رئیس‌حمهور و دولت ازبکستان، اظهارداشت: ازبکستان به دنبال توسعه و تحکیم روابط همه جانبه با ایران به ویژه در بخش تجاری و اقتصادی است.
رئیس مجلس قانونگذاری عالی ازبکستان خاطرنشان کرد: گسترش همکاری‌های پارلمانی را در توسعه و تقویت روابط دو کشور نه تنها در زمینه اقتصادی بلکه فرهنگی و علمی مؤثر می دانیم و مصمم هستیم این روند را با قوت پیش ببریم.

شناسه خبر: 130191

- رئیس‌جمهوری

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده