آیت‌الله رئیسی در دیدار آیت العظمی جواد آملی

کنارگذاشتن نگاه جناحی از الزامات حرکت کشور در مسیر پیشرفت است

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی گفت: باید نگاه‌های شخصی و جناحی را کنار گذاشت و هرکه می‌تواند در مسیر پیشرفت و تحول کشور اثرگذار باشد، به میدان بیاید.

سه شنبه 22 تير 1400 - 07:32

به گزارش روابط عمومی دفتر رئیس جمهور منتخب، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه در دیدار با آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی، با تبریک فرارسیدن ماه ذی‌الحجه و تشکر از نقش‌آفرینی ایشان در عرصه‌های مختلف بویژه انتخابات اخیر، با اشاره به اینکه در پی انتخابات اخیر، مردم امید به تغییر وضعیت پیدا کرده‌اند، تصریح کرد: یکی از الزامات به فعلیت‌رساندن ظرفیت‌های کشور برای پیشرفت و آبادانی، این است که نگاه‌های شخصی و جناحی را کنار گذاشته و هر کسی می‌تواند در مسیر پیشرفت و تحول کشور اثرگذار باشد، به میدان بیاید.
حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی نیز با اشاره به فرازهایی از نهج‌البلاغه، مردم را در نظر حضرت علی(ع) دو دسته دانسته و اظهار داشت: حضرت اگر چه رفتار و کردار مردم کوفه را نکوهش می‌کنند، اما در نامه مهمی که به مالک اشتر می‌نویسند، مردم را همچون نماز، ستون دین و شایسته خدمت بی‌منت معرفی می‌کنند.
این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: قرآن تأکید دارد که زیر بار هر صلحی نباید رفت. برخی سازش‌ها هست که ظاهرش سازش، اما باطنش سوزش است و لذا به دستور قرآن نباید زیر بار آنها رفت.

شناسه خبر: 130087