جلیلی ریاست جمهوری رئیسی را تبریک گفت

در پی انتخاب سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران، سعید جلیلی، نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی، طی پیامی به وی تبریک گفت.

شناسه خبر: 130006 -

شنبه 29 خرداد 1400 - 20:31

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر گرامی حجت‌الاسلام و‌المسلمین جناب آقای رئیسی
رئیس‌جمهور محترم منتخب دولت سیزدهم جمهوری اسلامی ایران 
سلام علیکم 

صمیمانه پیروزی جنابعالی را در جلب اعتماد ملت ایران با کسب اکثریت آراء تبریک می گویم.
خدای را سپاسگزارم که ملت بزرگ و تاریخ‌ساز ایران بار دیگر مسئولانه و هوشیارانه ماهیت مردمی نظام را تثبیت و کام بدخواهان را با حضور و  انتخاب خود تلخ کردند. 
اکنون با انتخاب ملت و پشتیبانی پر شکوه از نظام اسلامی دشمنان و متجاوزان به حقوق مسلم ملت ایران دانسته‌اند ملت ایران با صلابت و هوشمندی مصمم به دفاع از حقوق، منافع و ارزش‌های خود است. 
امید ملت آن است که دولت شما توان و ظرفیت خود را برای شیرین‌کردن کام مردم به کار گیرد و تمهیدات لازم را برای یک جهش تمدنی در طلیعه قرن جدید فراهم سازد تا با تحول در فرهنگ سیاسی کشور و شتاب گرفتن حرکت ماشین دولت، نه تنها از نارسایی‌های موجود عبور شود بلکه چهار سال آینده دوره رسیدن به قله‌های پیشرفت کشور باشد.
 جهش ایران، جهادی بزرگ و تلاشی سترگ از سوی همگان می‌خواهد. هر قدر دولت‌مردان شانه بیشتر زیر بار این مسئولیت بدهند فشارها از دوش مردم بیشتر برداشته خواهد شد. عبور از حاشیه‌ها و پرداختن به مسائل اصلی و واقعی کشور، توجه به شایستگان و اجازه‌ندادن به  فرصت‌طلبان، علقه‌های نظام جمهوری اسلامی را با مردم عمیق‌تر خواهد کرد.
به برکت انقلاب اسلامی امروز سرمایه انسانی شریف، متخصص، مخلص، خلاق و پرشماری در کشور وجود دارد که در همه ادوار تاریخی چند هزار ساله ایران بزرگ نظیری ندارد‌. این رسالت دولت شماست که بتواند از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کند؛ "رضایت عامه" را از سنگلاخ "سخط خاصه" عبور داده و در این دوره چهار ساله الگوی مردم‌سالاری دینی را در چشم مردم منطقه و جهان، درخشان‌تر و الهام‌بخش‌تر به تلألو درآورد.
مشارکت در برپایی دولت مردمی با انتخابات به پایان نمی‌رسد، بلکه شروع می‌شود و آحاد جامعه باید سایه به سایه دولت برآمده از مردم‌سالاری دینی را دنبال نموده و تأیید، تکمیل و تصحیح رویکرد‌ها و عملکرد‌ها را حق و تکلیف دائمی خود بدانند. در اندیشه دینی دولت سایه یک گفتمان و حرکت عمومی و سایه مردم بر سر دولت است. حرکتی که در هشت سال اخیر در این بستر به یاری جوانان انقلابی و متخصص، اساتید فرهیخته، مدیران با تجربه و موفق، و شنیدن نظرات کارشناسان، اصناف، تولیدگران و کشاورزان و سایر اقشار و بازدید از شهرها و روستاها در ۳۱ استان کشور انجام شد، یافته‌هایی داشت که برای بهره‌برداری لازم در اختیار دولت شما قرار دارد؛ چنان‌که این یافته‌ها به تناسب در اختیار دولت قبل از شما نیز در اولین فرصت قرار داده می‌شد و در چهار سال آینده نیز هر یافته جدید در اولین فرصت به دولت شما تقدیم خواهد شد.
در اولویت قرار گرفتن دو موضوع مهم "ایجاد شغل" و "ارز آوری" و چند طرح فوری و عالمانه برای کاستن فشارها و ارتقاء شادکامی و معیشت مردم، ضمن این‌که سازوکارهای عملیاتی دولت را فعال و دشمنان را از اهرم‌های فشار اقتصادی ناامید خواهد کرد، هم جهت‌گیری عدالت‌خواهانه دولت را تثبیت، و هم ان‌شاءالله به جلب رضایت عمومی و الطاف خاصه الهی منجر خواهد شد.
زمان، سرمایه ارزشمندی است که برخی اوقات سخاوت‌مندانه و شاید مسرفانه در کشور هزینه می‌شود. امیدوارم هر یک از آنات و لحظات چهار سال آینده با هوشمندی و برنامه به نفع کشور سپری شود.
جهاد بزرگ برای جهش ایران یک تکلیف ملی، انقلابی و دینی است و همگان وظیفه دارند منتخب ملت را که پرچم این تحول بر دوش اوست یاری کنند. برای شما از درگاه احدیت توفیق روزافزون مسألت‌ می‌نمایم. بسم الله الرحمن الرحیم.

سعید جلیلی
۲۹ خرداد ۱۴۰۰

شناسه خبر: 130006

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده